"Swój obcy", czyli obraz szczecineckich obcokrajowców

Miasto z Wizją / 19.05.2018 / Komentarze
Iwona Aleksandrowicz zaprasza do wzięcia udziału w kolejnym projekcie fotograficznym

Iwony Aleksandrowicz oraz jej prac i artystycznego dorobku chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Teraz postanowiła ona zaprosić mieszkańców do udziału w swoim najnowszym projekcie fotograficznym.  Projekt pod nazwą „Swój obcy” to – jak opisuje go pomysłodawczyni - obraz cudzoziemców, którzy zdecydowali się osiedlić w Szczecinku i okolicach. Obraz ich codziennego życia, pracy, ulubionych miejsc, problemów i sukcesów.

- Przeprowadzałam się w swoim życiu 5 razy. Zmieniałam miasta i kraje. Za każdym razem zaczynałam życie od nowa, poznawałam nowe miejsca i nowych ludzi. W jednych było łatwiej. W innych gorzej. Czasem trudniej było zaaklimatyzować się w Polsce, w nowym mieście, gdzie społeczność jest potwornie zamknięta na innych/nowych/obcych, niż zagranicą – pisze pani Iwona. - Czasem swoi mogą być bardziej obcy a obcy bardziej swojscy… W ostatnim czasie poznałam paru wspaniałych obcokrajowców, którzy zdecydowali się rozpocząć swoje życie w Szczecinku i okolicach. I to oni zainspirowali mnie do powstania niniejszego projektu.

Zapraszam serdecznie obcokrajowców mieszkających w Szczecinku i okolicach do wzięcia udziału w moim najnowszym projekcie fotograficznym. Zdjęcia zostaną wykonane techniką analogową. Być może znajdą się chętni sponsorzy do zorganizowania wystawy lub/i wydania albumu, lub jakiejkolwiek innej pomocy, bo, wbrew pozorom, nie jestem w stanie sfinansować wszystkiego sama – dodaje.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać pisząc na adres email: swojobcy@gmail.com. Na ten sam adres obcokrajowcy mieszkający w Szczecinku mogą zgłaszać chęć wzięcia w nim udziału.

Tekst: Marzena Góra