Szczecineccy leśnicy zapraszają na "Dary Lasu"

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 07.09.2019 / Komentarze
Koncerty, pokazy, stoiska kulinarne i zawody wędkarskie

Poprzednie "leśne" imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Szczecinka. Nie ma się zatem co dziwić, że "Dary Lasu" odbędą się już po raz trzeci - w sobotę 14 września. Z leśnikami, myśliwymi i przedsiębiorcami branży leśnej bawić się będziemy na Placu Koncertowym przy ul. Kołobrzeskiej. Początek imprezy o godz. 12.

Jak zapowiedział główny organizator tego wydarzenia - szczecinecka Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, atrakcji będzie moc. Ci, którzy zdecydują się odwiedzić leśników spotkają się m.in. z wystawcami branży leśnej i myśliwskiej. Na scenie koncertować będą soliści i zespoły muzyczne: "Bór" (muzyka myśliwska), "Kępiczanki" (muzyka ludowa), Jakub Mieczaj i Jakub Frankowski (muzyka covery), "Ontis" (muzyka polska, lata 80.), Daria Adamczewska, "Yaga Band" i "Hamak Band".  

To nie wszystkie atrakcje sobotniej imprezy. Będą też konkurencje biegowe, prezentacja stoisk, wypuszczanie ptaków na wolność, pokaz jazdy kawalerii, pokazy psów myśliwskich i pokazy pracy drwali.

Prezentować się będą stoiska edukacyjne Lasów Państwowych. Będą też gry i zabawy dla dzieci a na głodnych czekać będą stoiska kulinarne (kuchnia leśna). Zakupów, z pewnością udanych, dokonać będzie można w licznych stoiskach handlowych. Imprezą towarzyszącą "Darom Lasu" będą I Wędkarskie Mistrzostwa Kół Łowieckich.  

Współorganizatorami imprezy jest Miasto Szczecinek i Powiat Szczecinecki.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Plakat: RDLP