Szczecineccy wędkarze z taaakimi trociami!

Miasto z Wizją / 12.07.2016 / Komentarze
Parsęta darzy rybą

Trwają procedury przetargowe mające na celu wyłonienie użytkownika rybackiego rzeki Parsęty. Podpisanie umowy ze Związkiem Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, tuż, tuż. Jednak sprawa się przedłuża. Powód?

- Polski Związek Wędkarski odwołał się od rozstrzygniętego przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie przetargu na rybackiego użytkownika naszej rzeki - mówi "Miastu z Wizją" Mariusz Getka, pełnomocnik burmistrza Szczecinka ds. wędkarstwa i turystyki wędkarskiej.

- To jeszcze nic nie znaczy, ale wydłuża procedurę zwieńczenia przetargu i podpisania stosownych umów.

Tymczasem szczecineccy wędkarze łowią na Parsęcie piękne ryby. Marek Dywizjusz pokonał troć. Ryba mierzyła 80 cm i ważyła 5,18 kg.

- Niewiele mniejszą trocią może się pochwalić Igor Pomorski - dodaje M. Getka. - Jego zdobycz ważyła ponad 4 kg i mierzyła 75 cm.

Przypomnijmy, że w związku z planowanym podpisaniem oddania w użytkowanie rybackie Parsęty Związkowi Miast i Gmin Dorzecza Parsęty z siedzibą w Karlinie, szczeciński RZGW wstrzymał wydawanie bezpłatnych pozwoleń na wędkarskie połowy na naszej pięknej pomorskiej rzece.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Marek Dywizjusz (zdjęcie dzięki uprzejmości Mariusza Getki)