Szczecinecki akcent na Marszu Wolności

Miasto z Wizją / 13.05.2018 / Komentarze
W sobotę w stolicy nie zabrakło przedstawicieli naszego miasta

W sobotę, 12 maja do Warszawy zjechali ludzie z wielu zakątków kraju, aby wspólnie wziąć udział w  kolejnym już Marszu Wolności, będącym inicjatywą Platformy Obywatelskiej. Kilkadziesiąt tysięcy Polaków tego dnia zjednoczyła siły, aby sprzeciwić się obecnej sytuacji politycznej i społecznej. Wśród uczestników sobotniego marszu nie zabrakło także reprezentantów naszego miasta oraz pobliskiego Białego Boru.

Szczecineccy działacze zapewnili wszystkim chętnym osobom bezpłatny transport autokarem do stolicy i z powrotem. Z takiej możliwości skorzystało 30 osób, które w sobotni poranek wspólnie pojechały do stolicy. - Pójdziemy ze wszystkimi, którym na sercu leży wspólne dobro wolnej Polski. Chcemy przypomnieć rządzącym, że władza jest po to by służyć społeczeństwu, że Polacy są wolnym, dumnym i odważnym narodem. Dlatego organizujemy wyjazd na to wydarzenie – mówiła nam na kilka dni przed wyjazdem Małgorzata Bała, przewodnicząca szczecineckiego Koła Platformy Obywatelskiej RP.

Pragniemy pokoju i wolności, demokracji i praworządności, wzajemnego szacunku i wzajemnej odpowiedzialności, dobrobytu i bezpieczeństwa, tolerancji i zaangażowania, sprawiedliwości i solidarności. Polki i Polacy tylko stając wspólnie, ramię w ramię, możemy obronić nasze prawa obywatelskie, wartości europejskie, w które wierzymy i dzięki którym możemy być prawdziwie wolni - czytamy na stronie internetowej organizatorów.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Zespół Redakcyjny