"Szczecinecki Jesiotr 2016". Wędkarze już na wodzie

Miasto z Wizją / 22.09.2016 / Komentarze
Przyjechali do nas z: Warszawy, Rzeszowa, Krakowa i Wałbrzycha

87 wędkarzy z całej Polski, m.in. z: Mielna, Sianowa, Koszalina, Miastka, Polanowa, Człuchowa, a nawet z Rzeszowa, Krakowa, Wałbrzycha, Wrocławia i Warszawy, dziś (sobota 24.09) o godz. 8 wypłynęło łodziami na jezioro Trzesiecko by zmierzyć się ze szczecineckimi drapieżnikami - szczupakami, sandaczami, okoniami i sumami. Jest też mocna reprezentacja "Kronospanu", jednego z głównych sponsorów zawodów. Szczecinecka firma wystawiła do wędkarskich zmagań aż 10 teamów.

Wszystko to w ramach VIII Otwartych Ogólnopolskich Zawodów Wędkarskich Parami z Łodzi "Szczecinecki Jesiotr 2016".

- Na wodzie mamy 44 łodzie, jeden wędkarz łowi samotnie - mówi "Miastu z Wizją" Maria Siebert, sędzia główny "Szczecineckiego Jesiotra". - Zawody rozgrywane są na "żywej rybie", metodą spinningową. Wędkarze mogą łowić nasze drapieżniki, czyli sumy, sandacze, szczupaki i okonie.

- Miejmy nadzieję, że dziś wygra załoga ze Szczecinka - przekonuje Andrzej Pilzek, szef Koła PZW "Jesiotr". - To już ósme zawody i jeszcze żaden nasz wędkarz nie stanął na najwyższym podium. Może wreszcie to się spełni? W tym roku zmieniliśmy inwencję zawodów z indywidualnych na parami z łodzi. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze pary. Dodatkowo spośród wszystkich uczestników zostanie rozlosowanych wiele wartościowych nagród.

Bazą wypadową wędkarzy jest Stanica Wędkarska przy ul. Kilińskiego. Wędkarze łowić będą do godziny 13. Później do pracy weźmie się komisja sędziowska. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przewidziano około godz. 14.30.

Ale to nie wszystkie wędkarskie atrakcje na jeziorze Trzesiecko. Imprezą towarzyszącą są zawody spławikowe dla dzieci i młodzieży „Szczecinecki Mały Jesiotr”. Miejsce juniorskich wędkarskich zmagań przy promenadzie w parku przy ul. Mickiewicza w pobliżu ujścia Niezdobnej.

Miło nam donieść, że Miejski Portal Informacyjny "Miasto z Wizją" jest patronem medialnym "Szczecineckiego Jesiotra 2016".