Szczecineckie samorządy ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego

Miasto z Wizją / 17.07.2020 / Komentarze
Dotacje dla basenu, Centrum Edukacji Ekologicznej, dla gmin i wsi powiatu

Szczecinecki basen wzbogaci się o kolejne elementy infrastruktury. Chodzi o kapsułę rehabilitacyjną. Miasto otrzymało dotację z Urzędu Marszałkowskiego na zakup i montaż urządzenia. Do Szczecinka trafi kwota w wys. 19 tys. zł (wartość projektu to 40 tys. zł).

Ratusz wziął udział w programie dot. modernizacji infrastruktury sportowej na Pomorzu Zachodnim. Urząd Marszałkowski zaplanował na ten cel 1,5 mln zł. To o 150 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku. Wśród beneficjentów programu jest 88 zachodniopomorskich gmin i powiatów, które pozyskane fundusze przeznaczą na remonty m.in. hal sportowych, sal gimnastycznych, stadionów piłkarskich, skateparków czy basenów.

Wsparcie finansowe, oprócz miasta, otrzymało też m.in. Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior - 19 tys. zł na zakup symulatora do nauki pływania na łodzi żaglowej (wartość projektu - 40 tys. zł).

Dziś (czwartek 17.07) w ratuszu miała miejsce uroczystość podpisania części umów. Również w ramach programu Granty Sołeckie 2020. Podpisy złożyli: członek zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, wicemarszałek Stanisław Wziątek, radny Sejmiku Wojewódzkiego Jakub Hardie-Douglas, burmistrz Daniel Rak, wójt Grzmiącej Patryk Makowski oraz sołtysowie wsi powiatu.

Gości przywitał gospodarz dzisiejszej uroczystości burmistrz Daniel Rak.

- Okazja do spotkania jest wyśmienita, Urząd Marszałkowski po raz kolejny przekazał pokaźne środki na rozwój małej infrastruktury sportowej - mówił m.in. burmistrz D. Rak. - To bardzo fajny program, dla gmin nieoceniony. Po prostu jest bardzo nam pomocny, pozwala na zakup wyposażenia obiektów sportowych i drobne remonty tych obiektów. (…) Mam nadzieję panie marszałku, że program na stałe wpisze się cykl pomocy finansowej niesionej samorządom przez województwo zachodniopomorskie.

Marszałek Stanisław Wziątek: Dziś w powiecie będę miał zaszczyt i przyjemność podpisać wiele umów na wsparcie małej infrastruktury sportowej, ale też na granty sołeckie.

Pisaliśmy o nich w artykule (lista wyróżnionych):

- To wszystko dobitne pokazuje, że mieszkańcy powiatu szczecineckiego są bardzo aktywni, że robią wszystko aby aplikować o te środki finansowe. (…) Osobiście bardzo się cieszę, że możemy udzielić wsparcia finansowego najmniejszym miejscowościom. Często choćby drobny remont świetlicy wiejskiej to dla nich poważny wydatek. Dzięki programowi wiele takich cennych inicjatyw zostanie sfinalizowana.

Głos zabrał też radny Sejmu Zachodniopomorskiego, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Sejmiku Jakub Hardie-Douglas.

- Cieszę się przede wszystkim z programu obejmującego Granty Sołeckie - podkreślił radny. - Cieszę się też z tego, że zarząd województwa promuje ten program. Jest on niezmiernie potrzebny, przekonaliśmy się o tym realizując zadania poprzednich Grantów Sołeckich. One poprawiają jakość życia mieszkańców w najmniejszych miejscowościach, są dla nich bezcenne. (…) Powiat Szczecinecki, który dość efektywnie korzysta z tego programu jest przykładem, że posiadając silny samorząd jest się w stanie pozyskiwać różne dofinansowania na swoje przedsięwzięcia. To mnie bardzo cieszy.

Podobna uroczystość podpisania umów odbyła się też w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. Jak wspomnieliśmy placówka otrzymała dofinansowanie na zakup symulatora do nauki pływania na łodzi żaglowej.