Szkoła Muzyczna świętuje 55 urodziny

Miasto z Wizją / 25.10.2016 / Komentarze
Recital, koncert, prelekcja i otwarcie nowego skrzydła szkoły

W piątek 2 października Szkoła Muzyczna I i II st. im. Oskara Kolberga w Szczecinku świętować będzie 55 urodziny. To również okazja by świętować jubileusz 70-lecia edukacji muzycznej w Szczecinku. Z tej podwójnej okazji popularny "muzyk" zaplanował szereg wydarzeń i atrakcji muzycznych.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczną się o godz. 9 mszą świętą w Kościele Mariackim. Po mszy, w auli szkoły, dyrektor Muzeum regionalnego Irek Markanicz wygłosi prelekcję pt.: "Historia edukacji muzycznej w Szczecinku".

Dalsza część uroczystości odbędzie się po południu. O godz. 15.30 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie nowego skrzydła Szkoły Muzycznej, a pół godziny później, w auli szkoły, z recitalem fortepianowym wystąpi Piotr Nowak, uczestnik XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

O godz. 18 w Kinie Wolność będzie miała uroczystość wręczenia nagród. Odbędzie się również Koncert Jubileuszowy, w którym wystąpią: Young Big Band Szczecinek pod dyrekcją Marcina Jaczewskiego oraz Szczecinecka Mała Filharmonia pod dyrekcją Tomasza Giłki.