Szpitalna pediatria w bajkowej odsłonie

Miasto z Wizją / 04.02.2016 / Komentarze
Prezentujemy Państwu wizualizację nowego Oddziału Pediatrycznego w szczecineckim szpitalu (galeria)

W szczecineckim szpitalu dużo się dzieje, jeżeli chodzi o różnego rodzaju inwestycje. Największą z nich z pewnością jest przebudowa Oddziału Pediatrycznego. Po zakończeniu wszelkich prac do użytku zostaną oddane nowoczesne, funkcjonalne i o wiele bardziej przestronne sale. Oddział będzie dysponował także najnowocześniejszym sprzętem, co pozwoli zapewnić małym pacjentom kompleksową opiekę medyczną.

Finału tej wielomilionowej inwestycji nie mogą doczekać się także rodzice, którzy dotychczas nie mieli możliwości przebywania wraz ze swoimi pociechami na oddziale, ponieważ zwyczajnie brakowało miejsca na to, aby mogli przenocować tu wraz z dziećmi. Teraz również i to ulegnie zmianie. Dzięki przebudowie pediatrii, rodzice będą mogli towarzyszyć maluchom podczas ich pobytu w szpitalu.

- Głównym centrum zainteresowania jest przebudowa pediatrii, która jest realizowana ze środków starostwa. Jest to koszt ponad 4 mln zł, które starostwo zainwestowało w budynek. Po stronie szpitala z kolei będzie leżała kwestia wyposażenia, właściwego doboru technologii i uruchomienia tego oddziału – mówi „Miastu z Wizją” Radosław Niemiec, prezes spółki Szpital w Szczecinku. – Myślę, że już w niedługim czasie będą mogli państwo zobaczyć gotowy obiekt. Trudno mi w tej chwili podać konkretną datę, ponieważ nie jest ona najistotniejsza. Istotne jest to, żeby oddział ten był kompletny i służył społeczeństwu przez co najmniej kilkadziesiąt lat. Postaramy się, aby wszystko było wykonane w najnowocześniejszych technologiach tak, aby wyprzedzało czas.

Oddział Pediatryczny, który mieści się na najwyższej kondygnacji szpitalnego budynku, będzie nie tylko nowoczesny, ale także w pełni przystosowany do przyjęcia małych pacjentów. Po zakończeniu inwestycji będą oni mieli do swojej dyspozycji przestronne pomieszczenia oraz miejsca przeznaczone do zabaw. Zupełnie nowego charakteru nabiorą też pomieszczenia zabiegowe, łazienki, korytarze i szpitalne sale utrzymane w żywych kolorach. Na wyposażeniu znajdą się także specjalne łóżka, meble oraz ścienne dekoracje.

Poniżej jako pierwsi prezentujemy Państwu wizualizację nowego szczecineckiego Oddziału Pediatrycznego. Więcej na temat inwestycji prowadzonych w miejskim szpitalu w naszym wywiadzie z Radosławem Niemcem, prezesem spółki Szpital w Szczecinku.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: Szpital w Szczecinku