Trwa budowa południowej obwodnicy miasta

Miasto z Wizją / 23.02.2024 / Komentarze
Finał robót w II kwartale 2025 roku

Mieszkańcy Szczecinka, głównie lokatorzy budynków przy ul. Szczecińskiej i Gdańskiej z utęsknieniem wyczekują finalizacji budowy południowego obejścia Szczecinka w ciągu drogi krajowej DK 20. Dobra wiadomość jest taka, że inwestycja trwa i postępy robót widać z dnia na dzień. Gorsza, że na finalizację robót poczekamy jeszcze prawie dwa lata.

Póki co trwają prace przy budowie obiektów mostowych. Wykonywane są kapy chodnikowe oraz betonowana płyta przejściowa na obiekcie E1. Prace trwają też przy przejściu górnym dla zwierząt.

Przypomnijmy: Umowę na realizację inwestycji z firmą Budimex GDDKiA podpisała w lipcu 2021 roku. Wartość zawartego kontraktu to 106,6 mln zł. Pierwsze roboty na drodze o długości 4,4 km ruszyły w grudniu ub. roku. Prace obejmują roboty ziemne, w tym wymiany podłoża na odcinku pomiędzy linią kolejową a dawnym przebiegiem DK11. W ramach inwestycji powstaną też cztery obiekty mostowe.

Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest w II kwartale 2025 roku.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Fot: GDDKiA/Szczecin