Trwa remont budynku dworca kolejowego

Miasto z Wizją / 13.03.2024 / Komentarze
Zaawansowanie prac na poziomie 25 proc. Przed zimą będzie gotowa część pasażerska

Trwa kapitalny remont budynku dworca kolejowego. Kilka dni temu plac budowy wizytował burmistrz Szczecinka Daniel Rak.

- Przypomnę, że samorząd Szczecinka starał się o przejęcie obiektu przez okres ośmiu lat. Mnie się wreszcie udało i teraz możemy podziwiać zaawansowanie robót - podkreśla D. Rak.

- Tak się złożyło, że nasz dworzec nie znalazł się na liście spółek PKP, na których umieszczono dworce przeznaczone do kapitalnego remontu. Początek robót miał miejsce w lipcu ubiegłego roku. Z kolei inwestycję zamierzmy sfinalizować do końca 2025 roku. Koszt to około 22-23 mln zł przy dofinansowaniu środków zewnętrznych w wys. 13,5 mln zł. Ponad 9 mln zł wyłożyliśmy z naszego budżetu.

Burmistrz ujawnił, że w czasie prac odsłonięto wiele nieznanych, niewidocznych wcześniej obiektów. Taka sytuacja wymaga stałego nadzoru konserwatorskiego. Zakres jest naprawdę duży.

- Dlatego też na bieżąco wprowadzamy poprawki do projektu inwestycyjnego - zaznacza nasz rozmówca.

Jak powiedział D. Rak priorytetem jest remont pomieszczeń przeznaczonych w przyszłości do obsługi ruchu pasażerskiego.

- Ten zakres prac chcemy zakończyć jeszcze jesienią tego roku - zaznacza burmistrz. - Natomiast prawe i lewe skrzydło obiektu będą realizowane w kolejnym etapie inwestycji. Na dziś, po 7 miesiącach procesu inwestycyjnego mamy zaawansowanie robót na poziomie 25 procent.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: iszczecinek - Program Samorządowy