Trwa zbiórka sprzętu komputerowego dla uczniów

Miasto z Wizją / 02.05.2020 / Komentarze
Stary komp to nie złom – daj drugie życie swojemu komputerowi

Od kilku tygodni trwa akcja zbiórki nieużywanego sprzętu komputerowego przez Fundusz Tratwa Szczecinek. Akcja pod hasłem „Stary komp to nie złom – daj drugie życie swojemu komputerowi” ma na celu przede wszystkim zabezpieczenie dzieci i młodzieży z terenu naszego miasta w sprzęt niezbędny do korzystania z systemu zdalnej nauki. Niestety wciąż wielu uczniów nie dysponuje odpowiednimi narzędziami, aby móc być w stałym kontakcie z nauczycielami, a tym samym kontynuować naukę w domu.

- Wszyscy jesteśmy postawieni przed trudną sytuacją życiową i społeczną. Jesteśmy odpowiedzialni i stosujemy się do zaleceń, zostajemy w domu i przestrzegamy zasad bezpieczeństwa. W oczach osoby dorosłej ta sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż w oczach dziecka – apelują pracownicy i wolontariusze Tratwy. -  O tych najmłodszych w wiadomościach, artykułach mówi i piszę się najmniej. A to właśnie najmłodsi mają ogrom pracy do wykonania, którą stawia przed nimi szkoła. Warunki w jakich pracują i na czym nie są zależne od nich samych. Postawmy się w ich sytuacji, czy chcielibyście pracować po 5-8 godz. na telefonie? Z wytężonym wzrokiem, obciążoną szyją i bolącymi plecami? Na pewno nie.
- Fundusz Tratwa Szczecinek zachęca do oddawania swojego sprzętu komputerowego, który stoi na strychu, w garażu lub w firmie i jest już niepotrzebny. Nie obawiajcie się, nie odkładajcie tego na później – my go wyczyścimy, zgramy i oddamy osobom, które na pewno go potrzebują.

Sprzęt komputerowy można przekazać po wcześniejszym ustaleniu daty i godziny. Przyjmowany sprzęt powinien być działający oraz nieuszkodzony. Wszelkie zgromadzone na nim przez wcześniejszych użytkowników zostaną wykasowane (lub zgrane na nośnik na życzenie darczyńcy i mu przekazane). Sprzęt komputerowy w postaci laptopów, komputerów stacjonarnych, drukarek można oddawać do Świetlicy Tratwa (budynek MOPS) po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod nr tel. 798 031 427 lub mailowo pisząc na fundusztratwa@gmail.com

W ostatnich dniach Fundusz Tratwa Szczecinek przekazał pierwsze komputery dla swoich podopiecznych. To jednak nie koniec zbiórki, a akcja wciąż trwa.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Fundusz Tratwa Szczecinek