Trzesiecko czeka na wędkarzy i miłośników wodnych szaleństw

• Tv
Miasto z Wizją / 03.05.2020 / Komentarze
Oficjalna premiera filmu promującego walory naszych jezior

Wielu mieszkańców Szczecinka, a także przyjezdnych gości, każdego roku ze zniecierpliwieniem czeka na rozpoczęcie wodniackiego sezonu w naszym mieście. Na to wydarzenie czekają zwłaszcza miłośnicy wodnych szaleństw, którzy przez wiosenno-letni sezon spędzają długie godziny korzystając z atrakcji nad Trzesieckiem i w każdy cieplejszy dzień oddają się wodnym szaleństwom.

Również wędkarze odliczali dni do majówki. Zwłaszcza ci, którzy nie chcą przepuścić żadnej okazji do „zarzucenia kija”. W tym czasie do Szczecinka zjeżdżają goście z różnych stron, korzystając z wyjątkowych wędkarskich walorów naszych jezior. Niestety tym razem huczna coroczna impreza musiała zostać odwołana z powodu stanu zagrożenia epidemiologicznego. Póki co muszą oni uzbroić w jeszcze trochę cierpliwości.

Czas oczekiwania mogą sobie jednak umilić przypominając znajome widoki i planując nieco późniejsze skorzystanie z wodnych atrakcji. A mogą to zrobić m.in. oglądając nowy film promujący walory wędkarskie  - i nie tylko – jeziora Trzesiecko i okolicznych akwenów.

Produkcja ta planowo miała mieć premierę na targach turystycznych na początku roku, ale z wiadomych przyczyn się nie odbyła. Jednak nic straconego. Wspomniany krótki film promocyjny nie bez powodu swoją oficjalną premierę ma jednak dziś (1 maja). Jego emisja może bowiem stanowić pewnego rodzaju namiastkę rozpoczęcia sezonu wodniackiego w naszym mieście. Póki co musimy zadowolić się uwiecznionymi w materiale widokami i mieć nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli ponownie cieszyć się wszystkimi atrakcjami, jakie oferuje Trzesiecko.

Tekst: Marzena Góra