Trzy firmy chcą nam wybudować rondo

Miasto z Wizją / 07.03.2017 / Komentarze
Oferty wyższe od planowanych przez miasto. Co zrobi burmistrz?

Dziś (wtorek 7.03) w Urzędzie Miasta odbyło się otwarcie ofert na zadanie inwestycyjne pn."Przebudowa skrzyżowania ulic Kościuszki - Jeziorna w Szczecinku”. Tę kluczową dla przyszłego układu komunikacyjnego miasta inwestycję chcą nam zrealizować trzy firmy.

- Najtańszą ofertę w wys. 1 102 569 zł złożyła firma „Marbruk” z Charzykowy koło Chojnic („Marbruk” będzie nam budował ul. Turystyczną) z terminem realizacji do 30 czerwca br. – mówi „Miastu z Wizją” wiceburmistrz Daniel Rak.

- Kolejna oferta opiewa na kwotę 1 291 795 zł. Złożyła ją szczecinecka „Wektra” z terminem realizacji do 31 sierpnia br. Trzecią ofertę zaproponowała firma PHU Jan Bańkiewicz ze Szczecinka w wys. 1 272 900 zł, z podobnym jak „Wektra” terminem realizacji.

Jak powiedział nam D. Rak, wszystkie oferty przekraczają wysokość kwoty, jaką miasto ma zapisaną w budżecie na 2017 rok (1 mln zł – dop. red.).

- Burmistrz analizuje sytuację i podejmie niebawem decyzję w tej kwestii – dodaje D. Rak.

Czterowlotowe rondo o średnicy 12,5 m (z pierścieniem brukowanym o średnicy 8 m) będzie miało w środku zieloną wyspę. W sąsiedztwie będą też azyle dla pieszych na przejściach przez ul. Kościuszki (przez ul. Jeziorną - nie).

Ulica Jeziorna ma obecnie 6 metrów szerokości. Tak też pozostanie po przebudowie skrzyżowania. Planuje się, że trakt na ul. Jeziornej nadal będzie jednokierunkowy - od ul. Ordona do ul. Kościuszki.

Niestety, żywota dokona okazały kasztanowiec (obwód pnia 212 cm) rosnący przy ul. Kościuszki. Budowlańcy zaplanowali też usunięcie lipy (175 cm) i krzewów iglastych (5 szt.) kolidujących z inwestycją. W ich miejsce zostaną przeprowadzone nasadzenia młodego drzewostanu.

Rondo jak i przejścia dla pieszych przez ul. Kościuszki otrzyma nowe oświetlenie. Stojący obok - przy ul. Kościuszki - kiosk branżowy zostanie przesunięty o kilka metrów.

Roboty będą prowadzone przy zachowaniu dojazdu kołowego dla potrzeb budowy oraz dojazdów i dojść do budynków. Wykonawca inwestycji zorganizuje też objazdy dla samochodów i autobusów komunikacji miejskiej.

Projekt: Urząd Miasta Szczecinek