Turyści pieszo i na rowerach

Miasto z Wizją / 15.10.2017 / Komentarze
Rajd "Trzesiecko" z "Wiarusami"

Super zabawę dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu zafundowało dziś (niedziela 15 października) miłośnikom turystycznych wędrówek Wojskowe Koło PTTK "Wiarusy".

Chętnych, jak zawsze nie brakowało. Start Rajdu Turystycznego "Trzesiecko" nastąpił spod basenu miejskiego. Piechurzy pomaszerowali ścieżką nad jeziorem koło wieży Bismarcka, przez Wzgórze Marientron, Światki na Mysią Wyspę. Z kolei rowerzyści dojechali tam pokonując szlak dla cyklistów przez: Świątki, Rezerwat Dębów Wilczkowskich, Mosinę, Dębowo i Janowo.

Na mecie rajdu jego uczestnicy odpoczęli przy ognisku spożywając turystyczną pieczoną kiełbaskę. Odbyły się też konkursy rekreacyjne z nagrodami. Ponadto dla każdego turysty była pamiątkowa odznaka rajdowa. Z kolei dla chętnych - potwierdzenie punktów na odznakę OTP i OTK oraz pamiątkowa pieczątka.

- Zgłosiło się nas około 70 osób. Oprócz osób dorosłych - doświadczonych bywalców turystycznych szlaków, dziś były z nami dzieci ze Szkoły Podstawowej w Parsęcku i Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku. Również panie ze Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych - mówi "Miastu z Wizją" szef "Wiarusów" Bogdan Bereszyński.

- Kogo z nami dziś nie było niech żałuje. Wspaniale się bawiliśmy, a kilka godzin spędzonych w gronie znajomych i przyjaciół, do tego na świeżym powietrzu, to rzecz wprost bezcenna.

To była ostatnia w tym roku impreza zorganizowana przez "Wiarusy". Ponownie na turystycznym spotkają się pod koniec stycznia przyszłego roku na rajdzie "Zima 2018".