Tydzień Straży Miejskiej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 19.08.2019 / Komentarze
Pożar w Opak-u, pomoc potrzebującym opieki medycznej, pijany rowerzysta i wandale w parku

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 133 interwencje.

- Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 59 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawnili 25 zdarzeń. Dwie osoby przekazano policji. Do miejsca zamieszkania strażnicy doprowadzili 4 osoby. Trzy osoby przekazano dla zespołów ratunkowych. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazali 7 zwierząt - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

W poniedziałek (12.08) od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora dnia następnego strażnicy zabezpieczali akcję gaśniczą na terenie firmy Opak przy ul. Harcerskiej. W czasie akcji gaśniczej był przeprowadzony kilkukrotny pilotaż ciężkiego sprzętu z Kronospanu do Opaku i odwrotnie.

We wtorek (13.08) po godz. 19 dyżurny otrzymał telefoniczną informację o mężczyźnie, który zasłabł na Placu Wolności. Po przyjeździe na miejsce strażnicy zastali mężczyznę leżącego twarzą do ziemi. Miał zakrwawioną głowę i nos. Strażnicy ułożyli go
w pozycji bocznej i wezwali na miejsce zespół ratunkowy, któremu go przekazano. Na miejscu strażnicy zabezpieczyli rzeczy pozostawione przez pokrzywdzonego.

Tego samego dnia przed północą patrol dozorując ul. Dworcową został zatrzymany przez osobę siedząca na przystanku PKS. Mężczyzna miał zakrwawioną twarz. Twierdził, że idąc potknął się o krawężnik i się przewrócił doznając obrażeń. Strażnicy udzielili mu pierwszej pomocy i przekazali dla zespołu ratunkowego.

W czwartek (15.08) około godz. 20 patrol udał sie na ul. Przemysłową celem udzielenia pomocy dla zespołu ratunkowego. Na miejscu leżał mężczyzna upojony alkoholem. Ratownicy stwierdzili, że nie wymaga pomocy medycznej. W związku z tym, że mężczyzna zamieszkuje w Szczecinku, został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

Kilkanaście minut później dyżurny otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie leżącej w parku miejskim przy centralnym placu zabaw. Od leżącego czuć było woń alkoholu. Uskarżał się na ból w klatce piersiowej, nie mógł oddychać w związku, z czym przekazano go dla zespołu ratunkowego.

W sobotę (17.08) po godz. 1 patrol dozorując ul. Wyszyńskiego zauważył rowerzystę jadącego bez wymaganego oświetlenia. Po jego zatrzymaniu okazało się, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano patrol Policji, któremu go przekazano. Jak się okazało, w wydychanym powietrzu miał prawie 1,5 promila alkoholu.

- W niedzielę (18.08) około godz. 8 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył znaną nam już doskonale nieletnią, która na centralnym placu zabaw przy ul: Lelewela rozcięła nożyczkami siatkę zabezpieczającą trampolinę i schowała się w rurze zjeżdżalni. Patrol zatrzymał dziewczynkę i przekazał policji celem wykonania dalszych czynności - mówi komendant.

Tego samego dnia około godz. 9.30 patrol ujawnił w parku miejskim przewróconą latarnię.

- W weekend zabezpieczaliśmy obchody Święta Wojska Polskiego i imprezę z okazji 40-lecia Klubu Ole Karter FG na Świątkach - kończy G. Grondys.

Tekst: (na podstawie komunikatu Straży Miejskiej) Sławomir Włodarczyk

Foto: S. Włodarczyk