Tydzień Straży Pożarnej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 09.09.2019 / Komentarze
Osy, połamane drzewa i olej na drogach i pomoc przedmedyczna

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 11 miejscowych zagrożeń. Jak powiedział "Miastu z Wizją" naczelnik Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Mirosław Śledź, tym razem obyło się bez pożarów.

Strażacy usuwali drzewo tarasujące drogę Juchowo - Kądzielnia. Do podobnego zdarzenia doszło też na drodze Parsęcko - Radomyśl.

W dalszym ciągu sporym utrapieniem są osy, które zagrażają bezpieczeństwu ludzi. Żądlące owady osiadły na posesjach przy ul. Koszalińskiej i Armii Krajowej w Szczecinku oraz przy ul. Chopina w Bornem Sulinowie.

Strażacy usuwali też plamy oleju z jezdni ul. Lelewela oraz drogi krajowej nr 20 w Białym Borze, płoszyli lisa (uciekł do lasu), który zadomowił się na klatce schodowej budynku przy ul. Spokojnej w Barwicach, usuwali uszkodzoną antenę instalacji odgromowej na budynku przy ul. Księżnej Elżbiety w Szczecinku oraz udzielali pomocy przedmedycznej osobie znajdującej się na parkingu przy ul. Szczecińskiej.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk