Utrzymanie ratusza, radnych i promocja miasta też kosztuje

Miasto z Wizją / 05.02.2019 / Komentarze
Wydatków budżetowych ciąg dalszy

W tym roku na administrację publiczną Szczecinek wyda 12,7 mln zł. To o około 500 tys. zł więcej niż w roku 2018.

Pieniądze z tego tytułu trafią m.in. na utrzymanie Rady Miasta - 323 tys. zł. W ramach tej kwoty ratusz sfinansuje diety radnych, koszty ich delegacji służbowych, zakup materiałów biurowych oraz inne wydatki związane z funkcjonowanie Rady Miasta.

Utrzymanie ratusza też kosztuje. W budżecie zaplanowano na ten cel nieco ponad 8 mln zł. Pieniądze zostaną spożytkowane na płace i pochodne od płac pracowników urzędu oraz wydatki związane z bieżącym funkcjonowaniem magistratu.

Ratusz, jak co roku, rezerwuje w budżecie środki związane z promocją miasta. W 2019 r. roku wyda na ten cel 358 tys. zł - tyle samo co w ub. roku. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na sfinansowanie magazynów samorządowych miasta, druk tekstów promocyjnych w gazetach lokalnych, tłumaczenia obcojęzycznych wersji strony internetowej Urzędu Miasta, druk zaproszeń i innych materiałów poligraficznych, opracowania graficzne oraz zakup okolicznościowych gadżetów na potrzeby zagranicznej promocji miasta i wizyt międzynarodowych delegacji czy też wynagrodzenia z tytułu umów za oprawę muzyczną uroczystości państwowych.

Tekst i foto Sławomir Włodarczyk