V Cross Bociana w Czarnoborze

Miasto z Wizją / 30.09.2018 / Komentarze
Super impreza biegowa i nie tylko

Cross Bociana organizowany przez Team Biegowy Szczecinek oraz Nadleśnictwo Czarnobór z roku na rok staje się coraz popularniejszą imprezą sportową wśród miłośników biegania. Ale nie tylko. W V Crossie Bociana, który odbył się w sobotę 29 września wzięli też udział miłośnicy Nordic Walking.

Tradycyjnie już "Bocian" wiódł urokliwym szlakiem pośród lasów Nadleśnictwa Czarnobór, wokół jeziora Leśne. Do Szczecinka zjechali biegacze z całego regionu.

Co można napisać o samej imprezie? Super! Do tego potężna dawka niezwykłych emocji i po prostu pyszna zabawa.

W biegu głównym mężczyzn na dystansie 10 km zwyciężył Łukasz Cerk z MKP Szczecinek przed Michałem Szyło (Szczecinek) i Mateuszem Leckim, reprezentującym barwy Teamu Biegowego Szczecinek.

Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Kamila Werner (Szczecinek). Drugie miejsce zajęła Anna Makselon (Szczecinek), a trzecie Monika Jankowska z Cross Team Szczecinek

Wyniki biegu na dystansie 5 km (mężczyźni):

Krzysztof Lachowski - Szczecinek

Krzysztof Bordon - Cross Team Szczecinek

Robert Krawiec - Husaria Race Team

Kobiety:

Małgorzata Poliwka-Kisiel - Team Biegowy Szczecinek

Jagoda Czerwień - Cross Team Szczecinek

Agata Sterczewska - Szczecinek

Nordic Walking (5 km) - kobiety:

Justyna Rakowska - Borne Sulinowo

Monika Kolosz-Perz - Szczecinek

Monika Knitter - Polanów

Mężczyźni:

Piotr Pindral - Szczecinek

Marek Balon - Szczecinek

Andrzej Mrozicki - Szczecinek

Najlepsi z najlepszych uhonorowano zostali gustownymi medalami. Były też atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zawodnikom wręczał je m.in. wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Bogusz Borysewicz - Aktywne Pomorze 24. Dziękujemy