VI Międzynarodowy Festiwal Balonowy - końcowe odliczanie!

• Tv
Miasto z Wizją / 02.07.2015 / Komentarze
Przed nami kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Balonowego o Memoriał Kurta Hummela. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 03-05 lipca 2015.
Po raz szósty do Szczecinka zawitają załogi balonowe z Polski, Niemiec, Litwy, Szwecji, Danii, Francji, Czech i Belgii. W sumie będzie ich 48, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu organizowanymi w Szczecinku zawodami. Ogromna w tym zasługa atmosfery i gościnności, z jaką przyjmowani są przybywający do Szczecinka piloci. Dzięki temu nasze miasto po raz kolejny będzie organizatorem największej w Polsce imprezy balonowej.

Jednym z najbardziej spektakularnych elementów naszego festiwalu jest bez wątpienia niezwykły nocny pokaz balonów, który odbędzie się w sobotni wieczór. Jego oryginalna forma, połączenie gustownie dobranej muzyki i zapalających się do jej rytmu balonów, nad którymi pełną kontrolę rytmiczną sprawuje dyrygent,  powoduje że Nocna Gala staje się pomału jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedstawień tego typu w Europie.

Impreza rozpoczyna się w piątek 3 lipca. O godzinie 19:30 – z terenów OSiR zaplanowano pierwszy start balonów. W sobotę start balonów odbędzie się o godz. 19:00 – OSiR.

Nocna Gala natomiast, podobnie jak w roku ubiegłym, odbędzie się około godziny 22:30-23:00 na specjalnie wygrodzonej części placu koncertowego przy ul. Kołobrzeskiej.

W niedzielę starty zaplanowano na godzinę 6:00 i 19:00. Oprócz tego o godzinie 17:00 ulicami Szczecinka przejedzie uroczysta parada baloniarzy, którzy zjawią się na Zamku Książąt Pomorskich, aby pożegnać się ze szczecinecką publicznością.   Tradycyjnie już organizator zawodów przeprowadzi losowanie osób, które będą mogły polecieć balonem. Zapraszamy!

inf. Tomasz Czuk