W Szczecinku budowa za budową

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.09.2018 / Komentarze
Nowe mieszkania m.in. przy ul: Kopernika, Polnej, Wyścigowej i w byłych koszarach wojskowych

Mieszkańcy Szczecinka chętnie się budują. Praktycznie niemal każda działka budowlana wystawione na sprzedaż przez Urząd Miasta znajduje nabywcę. Sporą popularnością cieszy się osiedle Marcelin. Chętnie kupowane są też działki budowlane w mieście, m.in. przy ul. Jacka Malczewskiego.

W ostatnich latach Szczecinek stał się też ulubionym miejscem dla deweloperów. Budynki wielorodzinne z atrakcyjnymi, piętrowymi lokalami i apartamentami powstają przy ul. Polnej, Kopernika, Wyścigowej, Boh. Warszawy i Kaszubskiej. Nowy budynek wielorodzinny - Klonowy Zakątek - buduje Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa. To nie wszystko. Prywatny przedsiębiorca z branży budowlanej zaoferuje nam niebawem nowe mieszkania na byłym placu apelowym koszar wojskowych przy ul. Kościuszki.

Co warte podkreślenia, nowe mieszkania schodzą na przysłowiowym pniu. Nawet te, których jeszcze nie ma.

Reasumując: Szczecinecki rynek mieszkaniowy w ostatnich latach zdecydowanie odżył. Nie ma praktycznie roku, w którym na terenie miasta nie powstawałby nowy budynek mieszkalny lub nie byłby adaptowany do tego celu istniejący już obiekt.

Mimo to lokali mieszkalnych nad Trzesieckiem wciąż brakuje, o czym świadczy chociażby ogromne zainteresowanie ze strony mieszkańców każdą z tego typu inwestycji, zwłaszcza w przypadku nowego budownictwa. Znając popyt na własne "M" można przypuszczać, że to nie koniec mieszkaniowych inwestycji nad Trzesieckiem.

Ogłoszenia o sprzedaży mieszkań w Szczecinku i ich cenie znajdziemy m.in. na portalu: www.otodom.pl

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk/Marzena Góra

Wizualizacje obiektów mieszkalnych: Deweloperzy/oto dom/SzSM