Wakacje coraz bliżej, więcej pociągów w Szczecinku

Miasto z Wizją / 11.06.2017 / Komentarze
Zmiany w rozkładzie jazdy na torach - od niedzieli 11 czerwca

Co prawda Pendolino już w Szczecinku gościliśmy (wiosną 2016), ale ten "kosmiczny" skład długo jeszcze nie będzie regularnie kursował po szczecineckich torach. Powód? Wpierw trzeba porządnie wyremontować szlak kolejowy z Piły przez Szczecinek do Kołobrzegu. Co prawda inwestycje są już zaplanowane, ale ich realizacja to jeszcze przysłowiowa "melodia przyszłości".

Od niedzieli 11 czerwca PKP zmienia rozkład jazdy - z wiosennego na wakacyjny. Na szczecineckim dworcu będziemy gościć zdecydowanie więcej pociągów, szczególnie dalekobieżnych. Letni rozkład jazdy po torach będzie obowiązywać do soboty 2 września br. Później czeka nas kolejna jego korekta. W tym roku nie ostatnia.

Co nam od 11 czerwca przybędzie, co się zmieni? O godz. 0.05 pojedziemy pospiesznym składem TLK "Korsarz" przez Poznań i Katowice do Krakowa.

Pierwszy dzienny skład Przewozów Regionalnych ruszy w trasę o godz. 4.27 do Szczecina. O godz. 5.18 ze szczecineckiego dworca PKP odjedzie pospieszny pociąg "Pirat" do Kołobrzegu. Skład będzie kursować od 24 czerwca do 31 sierpnia.

O godz. 5.23 pojedziemy do Słupska, a sześć minut później do Kołobrzegu (od 24.06 - o godz. 5.44). Z kolei o godz. 6.23 do Koszalina, o 6.27 do Poznania, a o godz. 6.30 do Chojnic. Również o godz. 6.30 wyruszy w trasę drugi poranny pociąg do stolicy województwa.

O godz. 6.44 (do wakacji) i o godz. 7.27 (w wakacje) będziemy mogli wsiąść do pospiesznego składu TLK "Korsarz" i dojechać nim do Kołobrzegu i Ustki. Z kolei o godz. 7.49 ze szczecineckiego dworca odjedzie pospieszny IC "Malczewski" - do Przemyśla.

Co wieczorem? O godz. 20.13 pojedziemy do Koszalina (skład PR), o 21.56 do Słupska i Kołobrzegu (IC "Malczewski") a o godz. 22.51 (TLK "Pirat") do Krakowa i Bielsko-Biała.

Reasumując: Do Szczecina będziemy mogli pojechać o godz.: 4.27, 6.30, 9.48, 15.50 i o godz. 18.55. Z kolei do Chojnic o godz.: 6.30, 15.45 i o godz. 18.43, a do Słupska o godz.: 5.22, 9.52, 14.02, 16.43 i o godz. 18.34. Ponadto pociągami pospiesznymi (przez Koszalin) o godz.: 6.44, 12.34 i o godz. 21.55.

Łącznie w wakacje z dworca PKP Szczecinek odjedzie 38 pociągów.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zastrzega, że z uwagi na obfitą ilość prac remontowych na torach godziny odjazdów i przyjazdów pociągów z i do stacji Szczecinek mogą w wakacje ulegać modyfikacji. Z tego powodu kolejarze apelują do pasażerów, aby przed podróżą dokładnie zapoznawali się ze zmienionym rozkładem jazdy. Te można znaleźć na stronach internetowych przewoźników. Ponadto informacji o rozkładzie jazdy udzielają pracownicy kas biletowych oraz drużyny konduktorskie w pociągach.