Wakacje coraz bliżej, więcej pociągów w Szczecinku

Miasto z Wizją / 10.06.2018 / Komentarze
Zmiany w rozkładzie jazdy na torach od niedzieli 10 czerwca. Przyjedzie do nas Kochanowski, Moniuszko, Szkuner i Korsarz

Co prawda Pendolino już w Szczecinku gościliśmy (dwa lata temu - wiosną), ale ten "kosmiczny" skład długo jeszcze nie będzie regularnie kursował po szczecineckich torach. Powód? Wpierw trzeba porządnie wyremontować szlak kolejowy z Piły przez Szczecinek do Kołobrzegu. Co prawda inwestycje są zaplanowane, ale ich realizacja to jeszcze przysłowiowa "melodia przyszłości".

Od niedzieli 10 czerwca PKP zmienia rozkład jazdy - z wiosennego na wakacyjny. Na szczecineckim dworcu będziemy gościć więcej pociągów, szczególnie dalekobieżnych. Letni rozkład jazdy po torach będzie obowiązywać do soboty 1 września br. Później czeka nas kolejna jego korekta. W tym roku nie ostatnia.

Co nam od niedzieli przybędzie, co się zmieni? Pierwszy skład ruszy w trasę o godz. 4.39 - do Szczecina. O godz. 4.53 pojedziemy do Miastka, o godz. 5.29 do Kołobrzegu, a minutę później do Chojnic.

O godz. 6.22 ze szczecineckiego dworca wyruszy w podróż drugi skład do stolicy województwa. O godz. 6.24 pojedziemy do Poznania (podróż potrwa ponad 3,5 godz.), a dwie minuty później - do Koszalina. Z kolei drugi skład do Chojnic ruszy w trasę o godz. 6.30.

O godz. 7.47 ze szczecineckiego dworca odjedzie pospieszny IC "Szkuner" do Katowic. O godz. 7.49 będziemy mogli pojechać pospiesznym IC-TLK "Korsarz" do Kołobrzegu, Słupska i Ustki, a o godz. 9.07 z naszego dworca wyruszy w podróż skład IC-TLK "Moniuszko" przez Bydgoszcz, Toruń i Warszawę do Lublina.

Co wieczorem? O godz. 19.18 pojedziemy pospiesznym IC-TLK "Moniuszko" do Kołobrzegu, o godz. 19.22 do Runowa Pom. i Szczecina, o godz. 21.22 do Koszalina, a o godz. 21.43 (IC "Szkuner") do Kołobrzegu i Słupska.

Ostatni skład z dworca PKP Szczecinek wyruszy w podróż o godz. 23.34 (IC-TLK "Korsarz") przez Piłę, Bydgoszcz, Katowice do Krakowa. Pociąg pojedzie Centralną Magistralą Kolejową.

Łącznie w wakacje z dworca PKP Szczecinek odjedzie 36 pociągów, w tym 9 pospiesznych.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zastrzega, że z uwagi na obfitą ilość prac remontowych na torach godziny odjazdów i przyjazdów pociągów z i do stacji Szczecinek mogą w wakacje ulegać modyfikacji. Z tego powodu kolejarze apelują do pasażerów, aby przed podróżą dokładnie zapoznawali się ze zmienionym rozkładem jazdy. Te można znaleźć na stronach internetowych przewoźników. Ponadto informacji o rozkładzie jazdy udzielają pracownicy kas biletowych oraz drużyny konduktorskie w pociągach.

Z komunikatu PKP PLK:

W drugiej połowie czerwca (od 23.06) uruchomione zostaną wakacyjne pociągi do nadmorskich kurortów w Łebie i Ustce. Na czas letnich miesięcy PLK wstrzymają prace torowe na linii Słupsk - Ustka, by podróżni mogli  dotrzeć nad morze. PLK przygotowały dla podróżnych trasę z Lęborka do Łeby, m.in. perony na trasie uzupełnione zostały w nowe ławki, a na stacji Łeba poprawiono nawierzchnię peronu oraz drogi dojścia.

10 i 11 czerwca na największych dworcach: w Krakowie (Główny), Katowicach, Zakopanem, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Warszawie (Centralny, Wschodni i Zachodni) oraz Szczecinie do dyspozycji podróżnych będą mobilni informatorzy, którzy będą udzielać informacji na temat rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity. Podróżni mogą liczyć na wsparcie pracowników InfoDworców. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach.

Z komunikatu PKP IC:

Pasażerowie udający się do Kołobrzegu skorzystają z dwóch nowych, a łącznie już z trzech połączeń obsługiwanych przez Pendolino.

Od 23 czerwca do 1 września będą kursować pociągi relacji Warszawa – Kołobrzeg – Warszawa oraz Kraków – Kołobrzeg – Kraków.
W okresie od 23 czerwca do 1 września PKP Intercity zapewni dodatkowe połączenia z różnych części Polski do i z Zakopanego.
Nocne połączenie relacji Szczecin – Zakopane – Szczecin (przez Poznań) zapewni, kursujący każdego dnia, TLK "Podhalanin".

PKP Intercity wprowadzi dodatkowe zatrzymania pociągów w mniejszych miejscowościach. Od 10 czerwca skład TLK "Kochanowski" kursujący na trasie Lublin – Kołobrzeg – Lublin, a od 23 czerwca TLK "Moniuszko" relacji Piła - Kołobrzeg - Piła, zabiorą pasażerów z dodatkowego postoju w Jastrowiu.