Wędkarze walczyli o miano Spławikowego Króla "Jesiotra"

Miasto z Wizją / 11.06.2018 / Komentarze
Łowy na Trzesiecku. Andrzej Pilzek pokonał ponad 5 kg ryb i wygrał

Wędkarze z Koła PZW "Jesiotr" umówili się w niedzielę (10.06) na zawody spławikowe. W szranki sportowej rywalizacji stanęło 22 wędkarzy. Łowy trwały 4 godziny - w sąsiedztwie plaży na Świątkach.

Piękna, słoneczna aura - zdaniem wędkarzy - sprzyjała wszystkiemu oprócz łowienia ryb. Jednak ryby brały i słonce ni przeszkodziło naszym wędkarzom uzyskać całkiem przyzwoite rezultaty. Brały leszcze, płotki, okonie, krąpie i ukleje.

Zwyciężył szef "Jesiotra" Andrzej Pilzek. Jego łupem padło pond 5 kg ryb. Drugie miejsce zajął Andrzej Mnich (ponad 3,5 kg ryb) a trzecie Marek Sikorski (blisko 2 kg ryb).

Dalsze miejsca wywalczyli: Doghasan Garush, Marcin Wołodkowicz, Jacek Tchilde, Tomasz Kamyszek (ubiegłoroczny zwycięzca "Spławika"), Piotr Wawrzyniak, Jarosław Kuchta i Dawid Wrześniewski.

- Było bardzo sympatycznie i to jest najważniejsze, czyli rywalizacja w gronie kolegów przez kilka godzin na świeżym powietrzu - zawody podsumował dla "Miasta z Wizją" prezes "Jesiotra" Andrzej Pilzek.

Trzech najlepszych wędkarzy w dzisiejszych łowach odebrało bony towarowe o wart. 200 zł, 150 zł i 100 zł - do realizacji w sklepie wędkarskim. Jedyna wędkarka w tym zacnym towarzystwie - Ewa Szczęsna została wyróżniona przez zarząd "Jesiotra" koszulką z logo koła. Sędzią głównym zawodów była Maria Siebert, sekretarzem - Andrzej Kąkol.

Po ceremonii zakończenia zawodów i wręczeniu nagród wędkarze pozowali nam do rodzinnego zdjęcia.

Szersza relacja z wędkarskiej rywalizacji w najbliższym wydaniu gazety "Dzień Dobry Szczecinek".