Weekend w Szczecinku. Zapraszamy!

Miasto z Wizją / 14.07.2020 / Komentarze
Rejs statkiem, podróż rowerem dookoła jeziora, wyciąg narciarski, kajaki, smażona ryba i grill na Mysiej Wyspie

Mimo pandemii wirusa w wakacje w Szczecinku można fajnie odpocząć - miasto zapewnia moc atrakcji. A, że pogoda sprzyja, zachęcamy do wypoczynku nad Trzesieckiem. Jak prognozują synoptycy, szczecinecki weekend będzie bardzo ciepły i słoneczny - około 27-28 st. C. "Przeżyjemy" odpoczywając nad jeziorem.

Atrakcji nad Trzesieckiem mamy moc. Czynne są kąpieliska - Plaża Miejska (działa wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych), Plaża Wojskowa i Mysia Wyspa - non stop dozorowane przez ratowników.

Można się też wybrać statkami szczecineckiej białej floty w podróż dookoła jeziora. Pierwszy kurs z przystanku przy książęcym pomoście - na Mysią Wyspę - o godz. 12. A na Mysiej czeka na nas grill. Na pyszną smażoną rybę (bogate menu) zaprasza Przemysław Bielas - do smażalni na pomoście "Centrum" koło ogólniaka.

Miłośnicy wodnych szaleństw na wyciągu narciarskim mogą szusować po wodzie. Możemy też wypożyczyć kajak i rower wodny, tym samym odpoczywając na tafli jeziora.

To nie wszystkie atuty Szczecinka. Pełną mocą pracuje Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich. Warto się zatem wybrać w podróż leśnymi ścieżkami, na ryby (doskonale bierze leszcz) lub na grzyby (w okolicznych lasach są kurki!).