Węgorz od miasta

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 13.06.2019 / Komentarze
Do Trzesiecka trafiło 80 kg narybku Anguilla anguilla

Urząd Miasta kontynuuje zarybianie jezior Trzesiecko i Wilczkowo. W ubiegłym tygodniu do naszych miejskich akwenów trafił narybek sandacza. Pisaliśmy o tym w artykule:

http://www.miastozwizja.pl/sandacz-od-miasta-0

Dziś (wtorek 11.06) miało miejsce kolejne zarybianie. Tym razem tylko Trzesiecka. Do jeziora trafiło 80 kg węgorza europejskiego. Narybek o dł. 7-10 cm przyjechał do Szczecinka z firmy "Grupa Aqua Polski Węgorz" w Olsztynie. Koszt dzisiejszej akcji to 16,4 tys. zł. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta.

Swoje jeziora zarybiali też wędkarze z PZW Koszalin. - Narybek węgorza w ilości 200 kg wpuściliśmy do jeziora Ciemino - mówi "Miastu z Wizją" Andrzej Pilzek, prezes Koła PZW "Jesiotr".

Przypomnijmy: Łącznie na "wędkarskie zasilenie" Trzesiecka i Wilczkowa miasto wyda w tym roku około 80 tys. zł. Mimo, że szczecineckie jeziora są w jurysdykcji Polskiego Związku Wędkarskiego, na mocy porozumienia z wędkarskim stowarzyszeniem, ratusz asygnuje corocznie pokaźne sumy na zakup narybku atrakcyjnych wędkarsko gatunków ryb. Wspomaga tym samym PZW w wywiązywaniu się z operatu Obwodu Rybackiego jeziora Trzesiecko nr 1 na rzece Nizica. Przewiduje on coroczne zarybienia obwodu narybkiem za kwotę blisko 250 tys. zł. W jego skład wchodzą, oprócz wspomnianego Trzesiecka i Wilczkowa, także jeziora: Radacz Duży i Radacz Mały, Lipno, Juchowo oraz Ciemino.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Zdjęcia z zarybiania jeziora Ciemino - Tomasz Kamyszek, Koło PZW "Jesiotr" - dziękujemy: