Wiadukt na Bugno do rozbiórki - jeszcze w wakacje

Miasto z Wizją / 12.07.2017 / Komentarze
Wiceburmistrz Daniel Rak: Mieszkańcy Trzcinna, Gałowa i Bugna pojadą objazdem przez starą ulicę Koszalińską

Zmotoryzowanych podróżujących ze Szczecinka na Bugno i dalej na Gałowo, Trzcinno czy Spore, czekają niebawem utrudnienia i... zdecydowanie dłuższa droga. Wszystko za sprawą budowy obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S11.

- Wizytowaliśmy wraz z burmistrzem plac budowy obwodnicy - mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Daniel Rak.

- Wówczas dowiedzieliśmy się m.in., że jeszcze w wakacje, prawdopodobnie w sierpniu, choć niewykluczone, że jeszcze w lipcu, ruszy rozbiórka wiaduktu kolejowego na drodze od ronda w ciągu ulicy Koszalińskiej koło Tesco w kierunku Bugna. Firma "Eurovia Polska", która prowadzi inwestycję zorganizuje objazd. Już wiadomo, że kierowcy pojadą ulicą Koszalińską, aż za wiadukt w kierunku Koszalina i skręcą w prawo, w starą drogę biegnącą przed laty na Koszalin (do 1976 roku - dop. red.). Innego wyjścia nie ma. Utrudnienia będą spore, bo ta droga jest częściowo asfaltowa (dziura na dziurze, niektóre kilkudziesięciocentymetrowej głębokości - dop. red), częściowo pokryta betonowymi płytami. Inwestor nie będzie tej drogi "poprawiał". Z kolei piesi będą mogli przejść przez tory na szlaku kolejowym Szczecinek - Białogard specjalną kładką, która niebawem zostanie zbudowana nad torami. Utrudniania potrwają do czasu budowy nowego wiaduktu i "wplecenia" go w ciąg obwodnicy.