Wiadukt w budowie. Pojedziemy nim na Bugno i do Marcelina

Miasto z Wizją / 09.01.2019 / Komentarze
Drogowa przeprawa będzie gotowa wiosną tego roku

Wiadukt w ciągu ulicy Koszalińskiej prowadzący na Bugno miał być pierwotnie gotowy najpóźniej w listopadzie ub. roku. Niestety, drogowcy budujący obwodnicę Szczecinka nie zdążyli. Podali też nowy prawdopodobny termin zwieńczenia inwestycji - maj tego roku.

Mimo zimy roboty na wiadukcie trwają. Wykonywane są prace na samej konstrukcji jak i ziemne mające na celu usypanie najazdów z obu stron.

Nowy wiadukt będzie przebiegać nad torami kolejowym i dwoma pasami drogi ekspresowej S11. Jego długość to nieco ponad 90 m, a szerokość blisko 15 m. Po obu stronach jezdni (szerokość jednego pasa ruchu to 3,5 m) zlokalizowane zostaną przejścia dla pieszych i ścieżka rowerowa.

Jak ujawnił nam burmistrz Daniel Rak, pierwotnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planowała wykorzystać gotowy już wiadukt, jako końcowy element objazdu z Marcelina do Szczecinka drogą krajową nr 20. Czy tak się stanie, przekonamy się wkrótce.