Wiceburmistrz Daniel Rak: Nie zwolnimy tempa!

• Tv
Miasto z Wizją / 25.09.2018 / Komentarze
Konwencja Wyborcza Koalicji Obywatelskiej w amerykańskim stylu. PO i N zaprezentowały program dla Szczecinka i najlepszych z najlepszych kandydatów na radnych

W iście amerykańskim stylu, niezwykle efektownie, z rozmachem przebiegła dzisiejsza (piątek 21.09) Konwencja Wyborcza szczecineckiej Koalicji Obywatelskiej - PO i Nowoczesnej. Ugrupowania opozycyjne w Sejmie zjednoczyły siły i w całym kraju idą do wyborów samorządowych razem.

Konwencję rozpoczął efektowny pokaz spotu prezentujący wszystko to, co w Szczecinku zrobiono i zbudowano przez ostatnie 13 lat. Później głos zabrał lider N w województwie zachodniopomorskim i Szczecinku Poseł na Sejm RP Radosław Lubczyk. Na scenie kina "Wolność" stanął ramię w ramię z liderem powiatowych struktur PO burmistrzem Szczecinka Jerzym Hardie-Douglasem.

- Dzięki naszym ugrupowaniom powstał dla Szczecinka program ambitny i pożyteczny. Idziemy do wyborów razem i razem, o czym jestem przekonany, wygramy - mówił m.in. R. Lubczyk.

- Przez te 30 dni, które nam zostały do wyborów musimy z siebie wykrzesać pełną moc. Wszystko po to by móc realizować najlepszy z najlepszych programów dla Szczecinka, nasz wspólny program. Spotykamy się 21 października przy urnach wyborczych. Oddajmy głosy na Koalicję Obywatelską!

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas nawiązał w swoim wystąpieniu do obecnej sytuacji w kraju. Mówił m.in. o zawłaszczaniu przez PiS państwa, o łamaniu Konstytucji, o demolowaniu sądownictwa.

- W wielu państwach Europy i świata ludzie nie mogą się nadziwić, co też stało się w tym kraju, który przez lata był uważany za lidera samorządności, demokracji, postępu, bezbolesnego uwolnienia się spod władzy komunistów, co w tym kraju się zdarzyło? Jestem przekonany, że najbliższe wybory i kolejne spowodują, że będziemy wreszcie żyli w normalnym kraju.

Później, po prezentacji na ekranie życzeń dla kandydata Koalicji Obywatelskiej na burmistrza Szczecinka, przy ogromnym aplauzie widowni szczelnie wypełniającej salę kina, na scenę wszedł główny bohater dzisiejszego wieczoru - Daniel Rak.

Przedstawił program wyborczy, zaznaczając, że jest on niezwykle ambitny, nowoczesny i dobry dla Szczecinka. Padło wiele pomysłów, by miasto rozkwitało nadal. Daniel Rak przedstawił je w ośmiu blokach tematycznych. Jak zapewnił - Nie zwolnimy tempa!

- Będziemy między innymi nadal rozwijać Szczecinecki Klaster Meblowy. Jeszcze kilka lat temu nasi przeciwnicy polityczni kpili z naszej inicjatywy. Pytam: gdzie jesteście dzisiaj! Nasz program zawiera mnóstwo inwestycji. mamy je oszacowane. wiemy jak je realizować, jak rozwijać miasto. Pracowałem nad programem w towarzystwie naszych kandydatów na radnych. Jestem przekonany, że wspólnie będziemy go realizować. Nasi ludzie idący do wyborów pod szyldem Koalicji Obywatelskiej reprezentują różne zawody, mają rożne poglądy. Ale łączy nas jedna sprawa - miłość do Szczecinka! Jestem przekonany, że z tym programem, z tą drużyną nasze piękne miasto będzie się rozwijało jeszcze szybciej i jeszcze dynamiczniej, że wspólnie budować będziemy Szczecinek - miasto naszych marzeń.

W dalszej części Konwencji Wyborczej liderzy list koalicji w 4 Okręgach Wyborczych: Daniel Rak, Grażyna Kuszmar, Małgorzata Bała i Marek Ogrodziński przedstawili kandydatów ubiegających się o mandaty.

Wiceburmistrza Daniela Raka wspierać będą (w kolejności na liście): Magdalena Lubczyk, Marcin Kaszewski, Angelika Markiewicz, Jerzy Kania, Ewa Ogrodzińska, Ryszard Pazoła i Izabela Leniec.

Liderem listy koalicji w OW nr 2 jest Grażyna Kuszmar. Poza nią o mandaty powalczą: Barbara Celej, Krzysztof Zawada, Marcin Bocheński, Lidia Pieńkos, Paulina Peciak-Nazarewska i Zdzisław Zdanowicz.

Lidera listy nr 3 wiceprzewodniczącą obecnej rady Małgorzatę Bałę w wyborach do Rady Miasta wspierać będą: Katarzyna Dudź, Tomasz Giłka, Jacek Lesiuk, Bożena Kania, Tadeusz Chruściel i Szymon Kiedel.

W OW nr 4, prócz Marka Ogrodzińskiego, o mandaty powalczą: Edyta Wojnicz, Beata Wełk, Jacek Brynkiewicz, Małgorzata Kuszmar, Marian Zieliński i Marek Bogdanowicz.

Przedstawiono też kandydatów KO do Rady Powiatu Szczecineckiego. Listę w Okręgu Wyborczym nr 1 (Miasto Szczecinek) otwiera burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas. Wspierać go będą: Andrzej Krawczyk (N), Renata Rak, Maciej Kaźmierski, Maciej Makselon, Grzegorz Grondys, Ireneusz Markanicz, Bogusława Zastawna, Sylwia Szyszkowska, Katarzyna Balon, Danuta Wachowicz-Kram i Jarosław Dywizjusz.

Wkrótce relacja video z dzisiejszego wydarzenia.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Marzena Góra/ S. Włodarczyk