Wielka impreza motoryzacyjna w Szczecinku!

Miasto z Wizją / 23.08.2016 / Komentarze
Nad Trzesiecko zjadą najznakomitsi kierowcy rajdowi

Krzysztof Hołowczyc czy Adam Małysz. Jednak organizatorzy postanowili zrezygnować z dotychczasowej lokalizacji, a całą imprezę przenieść do większej miejscowości. Ich wybór padł właśnie na Szczecinek. Obecnie prowadzone są na ten temat rozmowy z miastem, których finałem najpewniej będzie organizacja przyszłorocznego rajdu właśnie nad Trzesieckiem.

- Zgłosili się do nas ludzie ze stowarzyszenia z Sopotu, które jest organizatorem jednej z edycji Mistrzostw Polski w rajdach samochodów terenowych i quadów – mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Największym tego typu wydarzeniem jest Rajd Dakar. Oczywiście Szczecinek to nie Dakar, ale będzie to jedna z edycji, na którą przyjadą ci ludzie, którzy mają w Polsce coś w tym sporcie do powiedzenia. Podobne wydarzenie, większe, bo eliminacje Mistrzostw Świata, odbywają się w Szczecinie. U nas odbędzie się nieco mniejsza impreza, ale będzie ona gromadziła tych samych zawodników.

Jak wyjawia nasz rozmówca, powodem przeniesienia rajdu z Czarnego do Szczecinka jest to, że Czarne nie spełnia wszystkich oczekiwań zarówno organizatorów, jak i uczestników. Dodajmy, że to właśnie w miejscowości, która jest gospodarzem rajdu, odbywa się oficjalne rozpoczęcie imprezy z udziałem m.in. ogólnopolskich mediów, a także tu kwaterowani są wszyscy zawodnicy.

- Zawodnicy nie do końca byli usatysfakcjonowani tą częścią rekreacyjno-towarzyską, która się odbywała w Czarnem. Stąd też padło na Szczecinek. I wszystko wskazuje na to, że we wrześniu przyszłego roku ta duża impreza, skupiająca około setki zawodników, odbędzie się właśnie w naszym mieście. Tu miałaby miejsce gala rozpoczynająca imprezę, która zorganizowana zostałaby na placu koncertowym. Następnie, najprawdopodobniej na terenach byłego poligonu w Trzesiece, odbyłby się już ten bardziej widowiskowy pierwszy etap zawodów – kontynuuje Jerzy Hardie-Douglas.

Zanim jednak zapadnie ostateczna decyzja o miejscu organizacji inauguracyjnego etapu rajdu, organizatorzy muszą uzyskać zgodę od Agencji Mienia Wojskowego, która jest właścicielem wspomnianego byłego poligonu. Z tym jednak nie powinno być żadnych problemów. W przyszłym tygodniu władze miasta kolejny raz spotkają się z organizatorami, aby kontynuować rozmowy na temat planów przeniesienia rajdu do Szczecinka.

- Jakiegoś dużego, finansowego zaangażowania w tę imprezę ze strony miasta nie będzie. Ale jeśli tylko będziemy mogli pomóc logistycznie, to oczywiście to zrobimy. To będzie nasz wkład, za co będziemy mieli w Szczecinku dosyć dużą, mocno nagłaśnianą w Polsce imprezę – dodaje burmistrz.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Andrzej Remus (Rajd Baja Czarne)