WOŚP 2020 - Kwestować będzie 50 wolontariuszy

Miasto z Wizją / 26.11.2019 / Komentarze
Właściciele lokali gastronomicznych mogą włączyć się w akcję i wesprzeć kwestujących

Każdego roku podczas kolejnych edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach wielu miast można spotkać tysiące wolontariuszy, którzy włączyli się w tę akcję, zbierając datki do puszek i wręczając w zamian za ofiarowaną pomoc symboliczne naklejki w kształcie serca. Do tej inicjatywy każdorazowy włączają się także mieszkańcy Szczecinka.

Nie inaczej będzie również i tym razem, podczas 28 kwesty, która odbędzie się 12 stycznia przyszłego roku. Wówczas Wielka Orkiestra zagra pod hasłem: "Wiatr w żagle - Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej".

Właśnie zakończył się nabór wolontariuszy, którzy podczas styczniowego finału będą zbierać datki do puszek. Odzew mieszkańców Szczecinka, chcących przyłączyć się do tej inicjatywy i czynnie uczestniczyć w zbiórce, był tradycyjnie duży. Szczecinecki sztab właśnie zamknął listę na której znalazło się 50 wolontariuszy XVIII finału WOŚP.

- Tych, którzy nie podpisali Oświadczenia Wolontariusza zapraszamy do siedziby Sztabu przy ul. Kilińskiego 1. Każdego, kto chce się włączyć w pomoc dla WOŚP, a nie zdążył zostać oficjalnie wolontariuszem, zapraszamy do siedziby sztabu. Szczegółowych informacji udzielamy pod nr telefonu 94 372 36 97 – informuje tutejszy sztab.

Dodajmy, że również właściciele lokali gastronomicznych mogą włączyć się w akcję i wesprzeć wolontariuszy. Co prawda na osoby kwestujące będzie czekało miejsce do ogrzania się w siedzibie sztabu mieszczącym się w kinie Wolność, jednak osoby kwestujące w odległych dzielnicach nie będą miały możliwości co jakiś czas zajrzeć tu i chociażby napić się gorącej herbaty. Dlatego członkowie sztabu zwracają się z prośbą do właścicieli lokali zlokalizowanych w różnych częściach miasta, aby jeśli to możliwe, uruchomili w swoich lokalach punkty dla wolontariuszy, gdzie będą oni mogli napić się ciepłej herbaty i chwilę ogrzać. Restauratorzy, którzy chcieliby wesprzeć w ten sposób WOŚP również proszeni są o kontakt pod nr 94 372 36 97.

Tekst: Marzena Góra