Wrześniowy weekend z Rajdem Baja Szczecinek

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 09.09.2019 / Komentarze
Motoryzacyjna impreza odbędzie się w dniach 20-22 września

We wrześniu Szczecinek kolejny raz zamieni się w motoryzacyjną stolicę kraju. To za sprawą planów zorganizowania w naszym mieście tegorocznej odsłony jednej z największych imprez tego typu, skupiającej najlepszych – i oczywiście najszybszych – kierowców w Polsce. Mowa o V Rundzie „Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych”, która odbędzie się właśnie nad Trzesieckiem. Przygotowania do tego wydarzenia powoli nabierają tempa. Wiadomo już, że odbędzie się ono w dniach 20-22 września.

- Jest to szybki rajd, który można porównać do ścigania się jak m.in. na Dakarze, czyli nie ma tu żadnych ciężkich przepraw terenowych, tylko szybkie jeżdżenie po w miarę płaskich i oczywiście nieutwardzonych terenach – powiedział nam w jednej z rozmów Grzegorz Wasilewski, główny organizator.

W trakcie tej Rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych odbędą się trzy rajdy. Pierwszy z nich to wspomniane już Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych, w których biorą udział samochody terenowe pierwszej grupy, mistrzowskiej rangi, najwyższej w Polsce. Kierowcy muszą także posiadać licencje PZM.

Równolegle odbywać się będzie Rajdowy Puchar Polski Samochodów Terenowych, będący niejako przedsionkiem do grupy mistrzowskiej. Biorące w nim udział samochody nie będą musiały spełniać tak rygorystycznych wymogów, jak w randze mistrzowskiej, a kierowcy nie muszą posiadać licencji. Trzeci z rajdów to Puchar Polski w Rajdach Baja. Jest to rajd dedykowany także pojazdom terenowym, ale już nie tylko samochodom. Mogą w nim wystartować również motocykle oraz quady.

Już wiadomo, że w tym roku odbędą się dwa odcinki specjalne prowadzące po bezdrożach poligonów w Okonku i Czarnem.

Wkrótce znany będzie dokładny scenariusz imprezy.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk

Wideo: Sport4x4