Wspólna zabawa i mnóstwo frajdy

Miasto z Wizją / 03.06.2018 / Komentarze
Najmłodsi mieszkańcy spotkali się na rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka

Głośno, kolorowo i wesoło. Tak w skrócie można opisać to, co działo się w sobotę, 2 czerwca na terenie przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Najmłodsi mieszkańcy wspólnie z rodzicami, rodzeństwem i przyjaciółmi świętowali tegoroczny Dzień Dziecka. Była to już trzecia odsłona święta dzieci przygotowana z tak ogromnym rozmachem. Niemal każdy skrawek zieleni wypełniony został różnego rodzaju atrakcjami dla maluchów. A te z nieukrywaną radością korzystały ze wszystkich instalacji, a także włączały się w różnego rodzaju gry i zabawy. Była to także już trzecia edycja obchodów Dnia Dziecka zorganizowana przy współpracy Samorządowej Agencji Promocji i Kultury oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji – dzięki temu wrażeń i atrakcji kolejny raz również było dwa razy więcej.

Tego dnia dzieci zdecydowanie miały w czym wybierać. Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców organizatorzy oddali dmuchane miasteczko ze zjeżdżalniami, miejscem do skakania i basen z piłkami. Ogromne instalacje robiły prawdziwą furorę wśród wszystkich gości, o czym zdecydowanie świadczyły długie kolejki małych mieszkańców, chcących skorzystać z dmuchanych atrakcji. Ogromnym powodzeniem cieszył się także punkt malowania twarzy. Tu okazało się, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic i tym samym już po chwili teren OSiRu wypełnił się kolorowymi motylami, kotami, batmanami czy tygrysami.

To oczywiście jeszcze nie koniec atrakcji. Piknikowiczów odwiedzili także magicy i szczudlarze. Na miejscu pojawili się także strażnicy miejscy, którzy z kolei przygotowali dla maluchów miasteczko ruchu drogowego Autochodzik. W programie organizatorzy przygotowali także szereg innych atrakcji - m.in. pokaz i warsztaty żonglerki, wielkie mydlane bańki i festiwal koloru. Podobnie jak w minionym roku, tak i tym razem na wszystkich czekać będzie paintball i strzelanie z łuku oraz coś dla fanów gier komputerowych na Playstation. Oprócz tego dzieci spotkały się ze szczudlarzami, odwiedziły punkt zaplatania kolorowych warkoczyków. Jak co roku najmłodsi mogli także poszaleć na ogromnych klockach. Na imprezie nie zabrakło również stoisk tematycznych, punktów gastronomicznych oraz wiele innych atrakcji. Główne atrakcje przygotowane dla dzieci tego dnia to Festiwal Baniek Mydlanych oraz Festiwal Koloru.

Odpoczynek na świeżym powietrzu nie mógł się odbyć oczywiście bez propozycji nieco aktywniejszego spędzenia czasu i sportowych emocji. O te ostatnie zadbali organizatorzy, przygotowując dla swoich małych gości szereg zawodów i zabaw. Po zadowolonych minach piknikowiczów można z całą pewnością stwierdzić, że taka forma obchodów święta dzieci wyjątkowo spodobała się mieszkańców. Kolejna okazja do wspólnej zabawy czeka ich już za rok, podczas kolejnych obchodów Dnia Dziecka w Szczecinku.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra