Zabiorą nasze graty

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 20.07.2019 / Komentarze
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Rusza kolejna comiesięczna akcja, mająca na celu „odgracenie” naszych mieszkań. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych z gospodarstw domowych. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się zalegającym nam w piwnicach, na strychach czy w mieszkaniach sprzętom i meblom, z których już nie korzystamy. 

Zbiórka tradycyjnie zostanie przeprowadzana według harmonogramu - w dniach 22-29 lipca od godz. 7 do 15 na terenie całego miasta, które podzielono na rejony. Należy pamiętać o wystawieniu zbędnego sprzętu w dzień poprzedzający zbiórkę. Oddać możemy niepotrzebny nam sprzęt RTV i AGD, meble oraz inne elementy wyposażenia mieszkań.

Zbiórka jest nieodpłatna dla mieszkańców i wykonywana jest na koszt Urzędu Miasta. Sprawny sprzęt AGD, RTV lub meble można też przekazać Fundacji „Miłosierdzie i wiedza” w Szczecinku (więcej informacji pod nr 697 755 214).

Dodajmy, że wraz ze zbiórką odpadów wielkogabarytowych przeprowadzona będzie także zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego, do którego należą m.in.: komputery, monitory, telewizory, drukarki, radioodbiorniki, odkurzacze, telefony oraz drobny sprzęt AGD. Codziennie w godz. 7 – 18 (w soboty od godz. 7.00 do 14.00) w siedzibie PGK przy ul. Cieślaka 6c czynny jest punkt zbiórki „elektrośmieci”, gdzie każdy może bezpłatnie zostawić zużyty sprzęt elektroniczny.

Harmonogram zbiórki odpadów wielkogabarytowych.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk