Zawody pływackie Masters po raz dziesiąty w Szczecinku

• Aktualności
Miasto z Wizją / 27.10.2018 / Komentarze
Grad medali naszych pływaków

W dniach 27 i 28 października 2018r. odbył się w Szczecinku, na basenie miejskim,  jubileuszowy X. Mityng Pływacki Masters Szczecinek-2018.

Zawody zaszczycił swoją obecnością i  otworzył Wiceburmistrz Szczecinka Pan Daniel Rak. Obecna była również Prezes Aqua-Tur Pani Beata Bracka oraz Prezes ZGM TBS Pan Tomasz Wełk.

Do zawodów zgłosiło się 35 klubów z różnych miast w Polsce między innymi ze: Szczecina, Poznania, Szamotuł, Koszalina, Gdyni, Torunia i Białegostoku oraz zawodnicy z Rosji. W zawodach startowało ponad 104 zawodników. Najmłodszy zawodnik miał 21 lat, a najstarszy 81.

Łącznie w pierwszym i drugim dniu zawodów rozegrano 10 konkurencji indywidualnych i dwie sztafety. Ścigano się na dystansach od 50 do 400 metrów różnymi stylami pływackimi.

Mastersi to amatorzy i byli zawodnicy w wieku od 25 lat wzwyż. Dopuszcza się start zawodników młodszych poza konkurencją. Górna granica wieku jest nieograniczona. Startujący podzieleni są na kategorie wiekowe podzielone na przedziały co pięć lat oznaczone literami alfabetu. Zawodnicy z kategorii A są w wieku 25-29 lat, kategorii B w wieku 30-34 lat itd. W jednym dniu można było wystartować na dwóch dystansach indywidualnych i jednej sztafecie.

W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajęło Szczecineckie Towarzystwo Pływackie Masters, drugie miejsce zajął KS Warta Poznań a trzecie TKKF Koszalin Masters.

Najlepszą zawodniczką zawodów okazała się Grażyna Drela – KS Warta Poznań, a najlepszym zawodnikiem Wojciech Żmiejko z Białegostoku.

Szczecineccy Mastersi zdobyli łącznie 37 medale: 21 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych.

Oto wyniki szczecineckich zawodników:

Irena Filipowska, kategoria wiekowa L zdobyła cztery złote medale (50m dowolnym, 50m i 100m grzbietowym i 50m klasycznym),

Zofia Wełk, kategoria wiekowa K zdobyła cztery złote medale (50m i 100m klasycznym, 50m i 100m motylkowym),

Alfreda Rabiej, Kategoria wiekowa J zdobyła cztery złote medale (50m i 100m grzbietowym, 50m i 100m klasycznym),

Krystyna Witkowska, kategoria wiekowa K zdobyła trzy złote medale (50m dowolnym, 100m dowolnym i 400m dowolnym),

Ryszard Przelicki, kategoria wiekowa K zdobył trzy złote medale (50m dowolnym, 50m klasycznym i 100m zmiennym),

Andrzej Wojnicz, kategoria wiekowa E zdobył dwa złote medale (50m i 100m klasycznym),

Marek Szemat, kategoria wiekowa G zdobył złoty medal (100m grzbietowym) i trzy srebrne (50m i 100m dowolnym i 50m grzbietowym),

Anna Piotrowicz, kategoria wiekowa G zdobyła cztery srebrne medale (50m dowolnym, 50m grzbietowym, 50m i 100m klasycznym),

Mariusz Piotrowicz, kategoria wiekowa G zdobył jeden srebrny medal (50m klasycznym) i brązowy medal (100m klasycznym),

Wiesław Bielicki, kategoria wiekowa H zdobył jeden srebrny medal (100m dowolnym) i jeden brązowy (400m dowolnym),

Mariola Dębczyńska, kategoria wiekowa H zdobyła srebrny medal (50m grzbietowym),

Krzysztof Chitruszko, kategoria wiekowa H zdobył brązowy medal (50m dowolnym),

Ryszard Dębczyński, kategoria wiekowa H zdobył brązowy medal (50m grzbietowym),

Tadeusz Krajewski, kategoria wiekowa H zdobył brązowy medal (100m grzbietowym),

Jerzy Szeligowski, kategoria wiekowa H zdobył jeden brązowy medal (100m dowolnym).

Zawody były udane zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Szczególne podziękowania należą się osobom, które od lat wspierają organizację zawodów - Burmistrzowi Miasta Szczecinka Jerzemu Hardie-Douglasowi, Staroście Szczecineckiemu Krzysztofowi Lisowi, Prezesowi spółki Aqua-Tur Beacie Brackiej, Dyrektorowi SAPiK-u Kamilowi Klimkowi i Prezesowi ZGM TBS Tomaszowi Wełkowi.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisywania się do Mastersów. Szczegóły na stronie www.masters.szczecinek.pl

Tekst: Andrzej Wojnicz