Zmiana w Aqua-Tur. Powody odwołania prezesa

Miasto z Wizją / 27.09.2016 / Komentarze
Jerzy Hardie-Douglas: Prezes podjął m.in. decyzje personalne, które były nie do obronienia

W miniony piątek (23 września) zapadła decyzja dotycząca zmiany na stanowisku prezesa szczecineckiej spółki Aqua-Tur. Przez ostatnich dziesięć lat funkcję tę sprawował Robert Duszyński. Teraz zastąpi go Beata Bracka, która dotychczas zajmowała stanowisko menadżerskie w spółce. Co było powodem odwołania dotychczasowego prezesa?

- Na ostatnim posiedzeniu rady nadzorczej widoczny był już narastający konflikt pomiędzy radą a prezesem Aqua-Tur. Okazało się, że prezes podjął różnego rodzaju decyzje personalne, które nie do końca były merytorycznie do obronienia. Zaczął mieszać swoje życie prywatne z podejmowanymi decyzjami personalnymi w spółce. To jest rzecz absolutnie nie do przyjęcia. Zwolnił ludzi, którzy na pewno na zwolnienie nie zasługiwali, natomiast zatrudnił osobę, co do której trudno było wytłumaczyć, dlaczego została na ich miejsce przyjęta. Ale nie był to jedyny powód – wyjaśnia burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Kolejną kwestią był narastający konflikt ze środowiskiem sportowym, przede wszystkim na kortach tenisowych, ale również na basenie. Prezes Duszyński zamiast łagodzić te kontrowersje, raczej dzielił w tej chwili ludzi, a nie ich łączył.

Jak przyznaje nasz rozmówca o odwołaniu dotychczasowego prezesa Aqua-Tur ze stanowiska zadecydował także brak odpowiedniego nadzoru nad inwestycjami prowadzonymi przez spółkę. Po dokonaniu audytu i sprawdzeniu stanu obiektów stwierdzone zostały liczne zaniedbania. Część z nich dotyczyła braku przeprowadzenia prac, które nie wymagały dużych nakładów finansowych i nie powinny stanowić problemu dla spółki. - To nie zmienia faktu, że pan Duszyński był prezesem przez 10 lat i ja wcale jego prezesury źle nie oceniam, natomiast te ostatnie miesiące były jakieś fatalne i to zaczęło zsuwać się po równi pochyłej. Czas był na zmiany – kontynuuje burmistrz.

Teraz nad prawidłowym funkcjonowaniem spółki oraz zarządzanymi przez nią obiektów czuwać będzie Beata Bracka, dotychczasowy manager Aqua-Tur. Jak się okazuje, propozycja powołania jej na stanowisko prezesa wyszła od członków rady nadzorczej spółki. – Proszę dać nowej pani prezes trochę czasu i zaufania. Rada nadzorcza zna całą specyfikę spółki i to co, co się wewnątrz niej dzieje. Rada zaproponowała właśnie panią Beatę Bracką na to stanowisko i ja się przychyliłem do tej propozycji. To młoda kobieta, mająca bardzo dobrą opinię w Aqua-Tur. Wszyscy są zadowoleni, ponieważ jest ona właśnie taką osobą koncyliacyjną, która potrafi rozmawiać i właściwie nie spotkałem osoby, która by powiedziała, że to był zły wybór.

- Jednak w internecie pojawiła się fala hejtu. Paru nieodpowiedzialnych ludzi wypisuje różne bzdury na temat pani Beaty Brackiej, ale wstydzą się już podpisać pod tym swoim imieniem i nazwiskiem. Jest to po prostu grupa kompletnych debili, bo inaczej tego nie można nazwać, którzy wypisują różnego rodzaju nieodpowiedzialne komentarze i sugestie dotyczące jakichś prywatnych powiązań i tego, że pani ta została prezesem bo jest czyjąś kochanką, bo mieszka na tym samym osiedlu itd. To są bzdury, których nawet nie chcę komentować i się do nich ustosunkowywać – dodał burmistrz.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk