Zostań inżynierem, studiuj na WPD!

Miasto z Wizją / 13.05.2019 / Komentarze
Rekrutacja na nowy rok akademicki rusza już za chwilę - 27 maja

Zbliżają się wakacje, ale maturzyści jeszcze o nich nie myślą. Zanim odpoczną na wygrzanych słońcem plażach, mają parę ważnych spraw do załatwienia. Najpierw matura, potem aplikowanie na uczelnie. A jak studia, to warto wybrać kierunek, który zapewni bezpieczną przyszłość. Na przykład na Wydziale Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku pod patronatem Kronospanu.

Na WPD jest jeden dobry kierunek, kształcący w systemie dziennym i zaocznym siedemdziesięciu poszukiwanych na rynku pracy specjalistów - inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym. Na kierunku wyodrębniono dwie specjalności:

- automatykę i utrzymanie ruchu,

- procesy i maszyny przemysłu drzewnego.

Rekrutacja na nowy rok akademicki rusza już za chwilę - 27 maja. Zarówno wykładowcy, jak i patron kierunku z otwartymi ramionami czekają na nowych studentów.

Wydział Przemysłu Drzewnego, utworzony dzięki współpracy Kronospanu, władz miasta i powiatu oraz Politechniki Koszalińskiej świetnie funkcjonuje już od trzech lat. Studenci nie tylko nie muszą wyjeżdżać z rodzinnego Szczecinka, ale mają też świetne, niejednokrotnie znacznie przewyższające ofertę innych uczelni, warunki do nauki i rozwoju. Dzięki studiowaniu w miejscu zamieszkania nie muszą wydawać majątku na dojazdy lub akademiki, zaś niezwykle atrakcyjny system stypendialny patrona sprawia, że jeszcze więcej pieniędzy zostaje im w kieszeniach. Stypendia wypłacane są wszystkim studentom już w pierwszym roku nauki w wysokości do 500 zł miesięcznie, zaś od drugiego roku najlepsi otrzymują stypendia naukowe, poza tym dodatkowo mają możliwość skorzystania ze specjalnej oferty stypendialnej swojego patrona.

Zajęcia odbywają się w nowoczesnym, wybudowanym rok temu Centrum Badawczo – Rozwojowym Kronospanu i są prowadzone zarówno przez wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów - praktyków firmy, jak i przez wykładowców Politechniki Koszalińskiej. Bezpośrednie sąsiedztwo zakładu pozwala na zapewniające przewagę konkurencyjną wobec studentów innych uczelni połączenie teorii z praktyką. Absolwenci WPD zostają wyposażeni w potężne narzędzie, dające im lepszą pozycję wyjściową u przyszłych pracodawców: umiejętności praktyczne w połączeniu z solidną teoretyczną wiedzą techniczną. Coś, co najczęściej przeszkadza pracodawcom przy wdrażaniu do pracy świeżo upieczonych absolwentów uczelni – brak podstaw praktycznych - tu zostało wyeliminowane. A wszystko dzięki rozumieniu potrzeb przedsiębiorców i świetnej współpracy zarządu Kronospanu z władzami Politechniki Koszalińskiej.

- Branże: drzewna i meblarska rozwijają się świetnie, dlatego potrzebują dobrze wykształconych specjalistów. W Szczecinku prowadzi produkcję największy zakład Kronospanu, przy którym utworzyliśmy Szczecinecki Klaster Meblowy. Od kilku lat prowadzą w nim produkcję zarówno firmy polskie, jak i zagraniczne, tworząc nowe miejsca pracy. Klaster będzie się rozwijał i do tego niezbędni będą dobrze wykształceni specjaliści branży drzewnej, zarówno z wykształceniem wyższym, jak i średnim czy zawodowym. Wybór studiów na Wydziale Przemysłu Drzewnego w Szczecinku to mądra inwestycja w rozwój zawodowy, zapewniająca dobrą, stabilną przyszłość. – mówi Jakub Piniarski, HR Manager Kronospan Polska sp. z o.o.

Przypomnijmy, że firma jest również patronem klas o profilu technologia drewna oraz kierowca - mechanik w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku. Pierwsi absolwenci klasy drzewnej właśnie odebrali świadectwa i otrzymali od patrona propozycję studiowania na Wydziale Przemysłu Drzewnego lub, zgodnie ze swoimi preferencjami, podjęcia pracy w Kronospanie.