Związek Miast i Gmin chce przejąć Parsętę i Wieprzę

Miasto z Wizją / 03.02.2016 / Komentarze
Wędkarze będą łowić u samorządowców?

Koszaliński Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego stracił obwód rybacki rzek: Parsęta i Wieprza. To następstwo niewywiązywania się przez wędkarzy z realizacji operatu rybackiego na tych rzekach. Niebawem Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie ("wodniacy" gospodarują obecnie na rzekach) ogłosi konkurs mający na celu wyłonienie nowego gospodarza wód.

- Do konkursu przystąpi Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Spotkałem się z moimi kolegami w Karlinie (Szczecinek jest członkiem związku - dop. red.), jednomyślnie podjęliśmy decyzję o takim rozwiązaniu. Nowy konkurs zostanie ogłoszony w czerwcu. (…) To będzie dla nas trudne przedsięwzięcie, ale postanowiliśmy mu stawić czoła i pokazać, że Związek jest w stanie w sposób modelowy gospodarować na naszych pomorskich rzekach.

Co jeszcze na ten temat powiedział nam burmistrz?, kto z ramienia Związku zajmie się tym przedsięwzięciem? - o tym dowiecie się oglądając dzisiejszy (środa 3.02) Program Samorządowy z burmistrzem Jerzym Hardie-Douglasem.