Zwierzaki zbierają na mobilną lampę antybakteryjną

Miasto z Wizją / 29.01.2019 / Komentarze
Trwa internetowa zbiórka na rzecz szczecineckiego schroniska

Szczecineckie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt od wielu lat stawiane jest innym tego typu placówkom jako wzór do naśladowania. Przyjezdni goście z innych miejscowości, odwiedzając nasze bezdomne czworonogi, często dziwi się, że zwierzaki mogą w schronisku otrzymać nie tylko pełną miskę i dach nad  głową, ale także profesjonalną opiekę, bardzo dobre warunki bytowe i uwagę wolontariuszy. Zawsze jednak może być jeszcze lepiej. Dlatego też każdy, kto chciałby wesprzeć schronisko, może wpłacić datek na internetową zbiórkę na zakup mobilnej lampy antybakteryjnej, która z pewnością przyda się w placówce.

- Zbieramy na mobilną lampę antybakteryjną. Mamy dwie, ale są zamontowane na stałe w gabinecie lekarskim i sali operacyjnej. Mamy ozonator do dodatkowej dezynfekcji, jednak brakuje takiej lampy – mówi Danuta Kadela, szefowa Schroniska PGK. - Jak ważna jest dezynfekcja w schronisku, nie muszę nikogo przekonywać. U nas wszystkie boksy, pokoiki kwarantannowe, izolatki, myte są codziennie Rapicidem. Dzięki ściśle przestrzeganym procedurom codziennej dezynfekcji nie ma w schronisku zakażeń wtórnych. Lampa antybakteryjna jeszcze bardziej zapewni bezpieczeństwo naszych zwierząt,

- Preparat Advocate jest przeznaczony dla psów i kotów. Zwalcza pasożyty zewnętrze i wewnętrzne oraz może być stosowany jako element złożonego leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry. Jest bardzo dobry, ale drogi. Zawsze był u nas w schronie stosowany, ale niestety, wobec wprowadzonych oszczędności, obcięcie kwoty na opiekę wet. o ok 40 %, zwyczajnie nas na niego nie stać. Karma też zawsze jest potrzebna, bo koty jedzą codziennie, nie najedzą się na zapas. Dzięki sponsorom - Firmie Mars Polska i Fundacji WereldAzielen mokrej karmy mamy nawet mały zapas, sucha „schodzi” na bieżąco. Nasze koty i tak mają u nas w schronisku Kanadę, ale mogłyby mieć Eldorado.

Każdy, kto chciałby przyłączyć się do zbiórki, może to zrobić odwiedzając stronę https://www.ratujemyzwierzaki.pl/uczynmykociswiatlepszym?fbclid=IwAR1Ie9unD3chjJSrhGraLprnf0qlvN-puD65ORbxU_eOYY6izCzVFXdg1Ac i wpłacając datek na rzecz szczecineckiego schroniska.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Schronisko w Szczecinku