Będzie drugi odcinek małej obwodnicy Szczecinka

Miasto z Wizją / 26.04.2017 / Komentarze
Droga przez były poligon wojskowy, przez wiadukt kolejowy, połączy dwa ronda

O tym, że będzie łącznik tzw. małej obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 172 z drogą ekspresową S11, pisaliśmy pod koniec stycznia br. w artykule, w rozmowie z burmistrzem Jerzym Hardie-Douglasem: "Będzie drugi odcinek…"

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił właśnie przetarg na dokumentację dla budowy obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi nr 172. Chodzi o drugi etap – II etap obejścia w ciągu trasy wojewódzkiej.

Obwodnica ma być kontynuacją drogi nr 172 i będzie się zaczynać na rondzie stanowiącym skrzyżowanie ul. Kołobrzeskiej z drogą wojewódzką nr 172, a kończyć na skrzyżowaniu z obwodnicą Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11 koło byłej strzelnicy garnizonowej.

Wykonawca dokumentacji, którego poszukuje ZZDW, zostanie zobowiązany m.in. do przygotowania projektu budowlanego wraz z uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, projektu wykonawczego, kosztorysu inwestorskiego, przedmiaru robót i SST. Będzie także musiał uzyskać decyzję środowiskową.
Obwodnica w ciągu drogi wojewódzkiej będzie drogą jednojezdniową klasy G o szerokości 7 m. Planowana długość trasy to 1,6 km. W ciągu trasy, na przecięciu z linią kolejową nr 404 Szczecinek – Kołobrzeg, powstanie wiadukt kolejowy.