Budżet Szczecinka - wyższe dochody, większe wydatki

Miasto z Wizją / 22.06.2017 / Komentarze
Urealniony Skatepark, asfalt z Trzesieki do Świątek, poprawa układu komunikacyjnego ul. Kościuszki oraz ul. Parkowa, Junacka i Drzymały

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta - w poniedziałek 26 czerwca, radni zdecydują m.in. o zmianach w tegorocznym budżecie miasta. Jeżeli uchwała zostanie podjęta na "tak", Szczecinek wyda w tym roku blisko 156 mln zł.

W projekcie uchwały zapisano po stronie wydatków - 155 780 157 zł a po stronie dochodów - 149 897 555. Deficyt budżetowy w kwocie 5 882 602 zł zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków.

Warto w tym miejscu podkreślić, że miasto już od kilku lat nie brało kredytów i pożyczek. Tak będzie również w tym roku.  Oznacza to, że Szczecinek swoje zobowiązania płaci wyłącznie z dochodów i wolnych środków budżetowych.

Szczegóły zmian w budżecie? Miasto urealni planowane wydatki na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Skatepark koło Strefy Aktywnego Wypoczynku”.

W związku z możliwością uzyskania dofinansowania, zakłada się realizację tego zadania inwestycyjnego w latach 2017-2019. W 2017 r. przeznaczymy na budowę Skateparku 242,8 tys. zł. W następnym - 255,5 tys. zł, a w roku 2019 - 326,7 tys. zł. Łącznie obiekt, na który z stęsknieniem czekają nie tylko młodzi mieszkańcy Szczecinka, będzie kosztował miasto 825 tys. zł, wraz z dofinansowaniem w kwocie 272,2 tys. zł.

Miasto przeznaczy też kwotę 25.7 tys. zł na zakup sprzętu sportowego.

Reasumując: W związku ze zmianami w budżecie urealnione zostaną wydatki na następujące zadania inwestycyjne:

* Skatepark koło Strefy Aktywnego Wypoczynku;

* Poprawa układu komunikacyjnego w centrum miasta – ul. Kościuszki;

* Poprawa układu komunikacyjnego - ul. Parkowa, Junacka, Drzymały;

* Zakup kosiarki bijakowej;

* Przebudowa ulicy Wilczkowskiej i Żeglarskiej (drogi leśnej nr 8). Więcej na ten temat w artykule: