Burmistrz: Zbudujemy Centralny Plac Zabaw dla dzieci

Miasto z Wizją / 10.11.2017 / Komentarze
Szykuje się wielka atrakcja dla najmłodszych mieszkańców Szczecinka

W przyszłym roku chcemy zbudować plac zabaw dla dzieci jakiego jeszcze w Szczecinku nie było - ujawnia w rozmowie z "Miastem z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Robocza nazwa inwestycji to Centralny Plac Zabaw dla dzieci. Jak powiedział nam burmistrz miasto zamierza zlokalizować ją w parku na terenie pomiędzy ulicami Jasna i Lelewela w sąsiedztwie Hotelu "Residence".

- To bardzo ładny teren, przez większość dnia dobrze nasłoneczniony. Prawdopodobnie, by zrobić miejsce pod dziecięcą inwestycję, przeniesiemy stojące tam przyrządy do ćwiczeń fizycznych. Centralny Plac Zabaw będzie miał w pełni bezpieczną dla maluchów, sztuczną nawierzchnię. Staną tam urządzenia do zabawy z najwyższej półki. Na ten cel zabezpieczyliśmy w przyszłorocznym budżecie kwotę aż 400 tys. zł.

Burmistrz nie wykluczył jednocześnie lokalizacji placu zabaw w innym miejscu Szczecinka. - Wszystko okaże się podczas prac projektowych - kończy nasz rozmówca.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Dr Spil Polska - przykładowe place zabaw dla dzieci