Coraz więcej zainteresowanych firm!

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 24.09.2015 / Komentarze
Zainteresowanie zorganizowanym przez Kronospan przedsięwzięciem przekroczyło najśmielsze oczekiwania pomysłodawców, ale to bynajmniej nie jest powód do narzekań.

Przeszło dziewięćdziesiąt firm z Polski i zagranicy! Wysocy przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, uczelni technicznych, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,  Urzędu Marszałkowskiego, Pomorskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, jak również  parlamentarzyści i samorządowcy, zjawili się dzisiaj na oficjalnym otwarciu II Forum Szczecineckiego Klastra Meblowego.

Trzydniowy cykl spotkań z potencjalnymi inwestorami oraz przedstawicielami współpracujących z Krono przedsiębiorstw, poświęcony jest promocji Szczecineckiego Klastra Meblowego.
 
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami podczas organizowanego w Szczecinku Forum jednym z kluczowych tematów, jakie dzisiaj poruszono,  jest coraz wyraźniej rysujący się plan utworzenia w naszym mieście zamiejscowego wydziału Politechniki Koszalińskiej, w którym kształcić się będą mogli przyszli specjaliści z zakresu technologii drewna. Uczelnia zaprezentowała nawet własne stoisko, w którym można było zapoznać się z jej edukacyjną ofertą.
 
  - Głównym celem naszego spotkania jest nie tylko rozwój Szczecineckiego Klastra Meblowego w nowej perspektywie finansowej UE oraz krajowych instrumentów wsparcia. Jako organizatorzy chcemy również przedstawić Państwu ideę zamiejscowego wydziału Politechniki Koszalińskiej, który już niebawem powstanie w Szczecinku przy współpracy władz koszalińskiej uczelni, miasta, powiatu oraz dzięki mecenatowi Kronospan - stwierdziła rzeczniczka prasowa Kronospan, Beata Rafało.
 
Urząd Miasta Szczecinka reprezentował dzisiaj burmistrz - Jerzy Hardie-Douglas,  który jako pierwszy z zaproszonych gości zapoznał uczestników Forum z prezentacją na temat Szczecinka oraz różnorodnych form wsparcia, na jakie mogą w naszym mieście liczyć potencjalni inwestorzy. 
 
inf., fot. Tomasz Czuk
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ
 
 
 
(PA)