Darmowe autobusy odwiozą do domu z koncertu

Miasto z Wizją / 27.06.2017 / Komentarze
Mieszkańcy, po zakończeniu piątkowej imprezy na placu koncertowym, będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów autobusami Komunikacji Miejskiej

Wiadomość ta zdecydowanie powinna ucieszyć wszystkich mieszkańców, którzy już w najbliższy piątek, 30 czerwca wybierają się na  plac koncertyna os. Zachód, gdzie odbędzie się koncert z okazji rozpoczęcia lata w mieście i obawiali się o swój powrót po zakończeniu imprezy. Samorządowa Agencja Promocji i Kultury wraz z Komunikacją Miejską – podobnie jak w poprzednich latach – również i tym razem zadbały o to, aby wszyscy imprezowicze bezpiecznie dotarli do domów. Mieszkańcy po zakończeniu koncertu będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów autobusami miejskiego przewoźnika.

Do godz. 23.30 autobusy Komunikacji Miejskiej będą kursowały według obowiązującego w dni robocze rozkładu jazdy linii dziennych oraz nocnej. Tego dnia jednak kursować będą większe pojazdy, które jednorazowo pomieszczą większą ilość pasażerów. Natomiast od godz. 23.30 na pętlę autobusową na os. Zachód podstawione zostaną dodatkowe pojazdy, które realizować będą ponadplanowe kursy.

Dodajmy, że kursy te nie będą jednak realizowane według ustalonego rozkładu. Ich częstotliwość będzie uzależniona jedynie od potrzeb. W momencie, kiedy pojazd się zapełni, wyruszy w trasę. Oczywiście jeśli okaże się, że na komplet pasażerów trzeba będzie czekać dłuższą chwilę, to autobus wyruszy wcześniej.

Przejazdy te będą realizowane z przystanku Polna/Białogardzka, a zakończą swój kurs na os. Raciborki. Tym samym autobusy pojadą zgodnie z trasa obowiązującą na linii nr 1. Przejazd będzie oczywiście bezpłatny – kursy te zostaną sfinansowane przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk