Dwie szczecineckie ulice w rządowym programie

Miasto z Wizją / 14.11.2017 / Komentarze
Powiat aplikuje o środki na przebudowę ul. Koszalińskiej oraz Kościuszki i Trzesieckiej

O tym, że Starostwo Powiatowe przymierza się do wyremontowaniu ulicy Koszalińskiej od skrzyżowania z ul. Myśliwską do skrzyżowania z ul. Narutowicza w ciągu drogi krajowej nr 11 oraz przebudowę ul. Kościuszki i Trzesieckiej (jako całość) od skrzyżowania z ul. Karlińską do ronda w ciągu drogi wojewódzkiej 172, pisaliśmy kilkakrotnie.

Powiat ogłosił nawet przetarg na remont ul. Koszalińskiej. Niestety, oferty były z byt drogie i postępowanie zostało unieważnione.

Dzięki aplikowaniu w „Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” pojawiła się szansa, że obie inwestycje dostaną rządowe wsparcie finansowe. Dziś (poniedziałek 13.11) Wojewoda Zachodniopomorski ogłosił wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie. Znalazły się na niej w/w ulice. Pozycje mają zacne, bo 4 i 15 na liście liczącej 25 planowanych inwestycji. Jest więc spora szansa, że powiat otrzyma wsparcie na remonty szczecineckich ulic.

Na wysokim 4 miejscu znalazła się inwestycja nosząca nazwę: "Przebudowa drogi powiatowej nr 1315Z - ulicy Kościuszki i Trzesieckiej w Szczecinku, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Karlińską do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 172". Planuje się, że roboty zostaną zrealizowane na odcinku 2,38 km. Wnioskowana kwota dofinansowania to 3 mln zł. Inwestycja miałaby kosztować, co najmniej dwa razy tyle. Jej kosztami powiat podzieli się z miastem - pół na pół.

Jak nam powiedział burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, środki finansowe na to zamierzenie w kwocie 1,5 mln zł zostały już zabezpieczone w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta.

Druga z inwestycji, którą starostwo chce zrealizować przy wsparciu Programu nosi nazwę: "Przebudowa drogi powiatowej nr 1274Z - ulicy Koszalińskiej w Szczecinku na długości ok. 400m". Wnioskowana kwota dofinansowania to blisko 600 tys. zł, czyli połowa kosztów planowanej inwestycji.

W ramach Programu w województwie zachodniopomorskim na rok 2018 złożono 86 wniosków. Ostateczna lista rankingowa powinna być znana z końcem listopada br.

Ulica Trzesiecka: