Dworzec dla miasta! PKP odda nam zabytek przy torach

Miasto z Wizją / 07.06.2017 / Komentarze
Burmistrz: Przygotowuję projekt uchwały Rady Miasta w tej sprawie

Doskonała wiadomość napłynęła właśnie do ratusza. Zarząd Spółki PKP S.A. dał zielone światło na rozpoczęcie procedury przekazania dworca kolejowego samorządowi Szczecinka.

- Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP w Poznaniu otrzymał już zgodę na takie działanie - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

- Oczywiście, sama procedura przekazania nam dworca kolejowego trochę potrwa. M.in. Rada Miasta musi w tej kwestii podjąć stosowną uchwałę. Po pierwsze, że chcemy przejąć dworzec, po drugie, że zobowiązujemy się go wyremontować. Przygotowuję projekt uchwały na sesję, która jest zaplanowana na dzień 10 lipca.

Tym samym kończy się kilkuletnia saga pn. "Szczecinek chce przejąć dworzec PKP". Jak nam wcześniej mówił burmistrz, gdy tylko PKP zdecyduje nieodpłatnie przekazać miastu dworzec, ratusz zleci wykonanie projektu prac remontowych i adaptacji obiektu. Te mogą się rozpocząć już w przyszłym roku. Burmistrz zastrzegł również, że miasto znajdzie na ten cel fundusze w swoim budżecie.

Przypomnijmy: W tym roku już kilkakrotnie pisaliśmy o staraniach miasta mających na celu przejęcie od PKP dworca kolejowego. Powodem działania burmistrza jest przede wszystkim katastrofalny stan techniczny naszej kolejowej budowli, również planowana - przez PKP - dość odległa data jej remontu.

Aktualny stan techniczny naszego zabytku na torach - w galerii artykułu: