Ferie w Szczecinku. Jest w czym wybierać

Miasto z Wizją / 27.01.2019 / Komentarze
Dzieci podczas ferii z pewnością nie będą mogły narzekać na nudę i brak zajęć

Uczniowie szczecineckich szkół, którzy tegoroczną zimową przerwę spędzą w mieście, z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę i brak zajęć. Przyglądając się licznym propozycjom zachęcającym do aktywnego spędzenia tegorocznych ferii, trzeba przyznać, że jest w czym wybierać.

Jak co roku sporo atrakcji najmłodszym zapewni Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, która wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotowała propozycję dla najmłodszych. Tegoroczna zabawa będzie przebiegała pod hasłem „Sapikowy Wehikuł Czasu”. Czas ten dzieci wraz ze swoimi opiekunami będą spędzać aktywnie, uczestnicząc w przygotowanych zajęciach. Jak zapowiadają organizatorzy, wśród licznych propozycji na pewno nie zabraknie ciekawych zajęć i atrakcyjnych wycieczek.

Szczecineckie kino Wolność, podobnie jak w minionych latach, przygotowała dla najmłodszych mieszkańców szereg animowanych, filmowych propozycji. Każda z nich wyświetlona zostanie podczas specjalnych projekcji w trakcie trwania szkolnych ferii. W ramach „Bajkowych ferii z SAPiK-iem” mali widzowie będą mieli okazję obejrzeć: 28-29 stycznia – „Moje wakacje z Rudym”; 30-31 stycznia – „Riko prawie bocian”; 1 i 4 lutego – „Misiek w Nowym Jorku”; 5-6 lutego – „Robinson Crusoe”; 7-8 lutego – „Szajbus i pingwiny”. Seanse rozpoczynać się będą o godz. 11.00. Cena biletu 5 zł (okulary 3D w cenie 6 zł).

Tegoroczne ferie i odpoczynek od szkolnych obowiązków to doskonała okazja do wizyt w Muzeum Regionalnym. Przez dwa tygodnie, w każdy wtorek oraz czwartek muzeum zaprasza na zajęcia feryjne. Udział w nich mogą wziąć dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Każde ze spotkań rozpocznie się o godz. 10 i potrwa 1,5 godz., w zależności od celu wycieczki. Jak zapowiadają pracownicy placówki, na wszystkich uczestników czeka solidna dawka lokalnej historii – oczywiście „przemycana” podczas rozmaitych wycieczek i zabaw. Zapisy na zajęcia przyjmowane są telefonicznie pod nr tel. 94 37 409 77 lub osobiście w recepcji Muzeum. Zajęcia są bezpłatne Dodajmy, że liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Propozycję dla dzieci i młodzieży przygotowała także spółka Aqua-Tur, która oferuje uczniom szczecineckich szkół podstawowych oraz gimnazjów darmowy pobyt na basenie. Z bezpłatnych wejść mogą korzystać uczniowie codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-17.00. Ponadto w pierwszym tygodniu feryjnej przerwy na basenie czekać będzie na wszystkich tor przeszkód wodnych. Z feryjnych darmowych wejść można skorzystać od 28 stycznia do 10 lutego w dni powszednie. Warunkiem jest posiadanie ważnej legitymacji szkolnej.

Warto w czasie dni wolnych od zajęć szkolnych odwiedzić świetlicę Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.  Dzieci mogą tu wziąć udział w licznych zabawach tematycznych oraz zajęciach edukacyjnych, jak również udoskonalić swoje plastyczne talenty. Na uczestników czekają także m.in. gry i zabawy sportowe, bal karnawałowy i wizyta w kinie. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji pod nr tel. 94 37 438 22 wew. 29.

Tekst: Marzena Góra
Foto: freeimages com