Koniec wakacji, czyli czas do szkoły

Miasto z Wizją / 01.09.2015 / Komentarze
Mimo, że za oknem żar leje się z bezchmurnego nieba, to kalendarz wskazuje, że rozpoczął się wrzesień - czas do szkoły

Czas letnich wakacji dobiegł końca, dziś mury szkół znów wypełniły się dziećmi i młodzieżą. We wszystkich szkołach odbyły się apele oraz spotkania z wychowawcami. Niektórzy do szkół wracają z utęsknieniem, inni z niedowierzaniem, że czas wakacji minął. Jedni i drudzy od jutra rozpoczną kolejny rok edukacji. W Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej z pewnością więcej było uśmiechniętych i pozytywnie nastawionych uczniów. Oficjalne obchody rozpoczęcia roku szkolnego odbyły się w szczecineckim Kinie Wolność. Udział w nich wzięli Burmistrz Miasta Szczecinek Jerzy Hardie-Douglas, Starosta Szczecicecki Krzysztof Lis, kadra pedagogiczna oraz uczniowie. Podczas uroczystości wręczono awanse zawodowe dla nauczycieli oraz pożegnano Eugeniusza Szybisty, który po wielu latach pracy odszedł na zasłużoną emeryturę.