Minął tydzień

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 14.04.2019 / Komentarze
Siedem szczecineckich dni w artykułach "Miasta z Wizją"

Poniedziałek - strajk!

Wszystkie szczecineckie szkoły podstawowe oraz Przedszkole Publiczne odpowiedziały na apel Związku Nauczycielstwa Polskiego i podjęły akcję strajkową.

http://www.miastozwizja.pl/strajk

Blisko 2 tony karmy dla zimującego ptactwa

Zimą PGK zadało 1750 kg zboża i 150 kg ziemniaków

- Karmę zadawaliśmy w dni z ujemnymi temperaturami powietrza - mówi "Miastu z Wizją" Aleksandra Sas-Guzdek z PGK. - Dzikim ptakom podaliśmy zboże w łącznej ilości 1750 kg, średnio 40 kg dziennie. W bardzo chłodne dni, gdy temperatura nad Trzesieckiem spadała poniżej minus 5 stopni C, łabędzie i kaczki dostawały ekstra obiad w postaci gotowanych ziemniaków. Łącznie podaliśmy ich ptactwu 150 kg.

http://www.miastozwizja.pl/blisko-2-tony-karmy-dla-zimujacego-ptactwa

Szczecinek uczci jubileusz 15-lecia w Unii Europejskiej. Miasto planuje, że uroczystości odbędą się w lipcu - podczas Festiwalu Balonowego 

http://www.miastozwizja.pl/szczecinek-uczci-jubileusz-15-lecia-w-unii-eu...

Pożebrał, pożebrał i… cudownie ozdrowiał

„Cud” ten zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego

http://www.miastozwizja.pl/pozebral-pozebral-i-cudownie-ozdrowial

https://www.youtube.com/watch?v=we7C1ZTd45Y

Trzeci dzień strajku nauczycieli. Gimnazjaliści piszą egzamin

- Egzamin odbywa się w trzech szczecineckich szkołach: SP 6, SP 7 i Zespole Szkół nr 5 - mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Czuk, dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych.

- Na podejście do egzaminu zdecydowało się prawie sto procent uczniów. Np. w "szóstce" na 117 uczniów z pięciu klas gimnazjalnych, egzamin pisze 116 uczniów.

http://www.miastozwizja.pl/gimnazjalisci-pisza-egzamin

Program Samorządowy. Memoriał Winanda Osińskiego - teraźniejszość i historia

W tym roku to jedno z największych wydarzeń na sportowej mapie Szceicnka odbędzie się po raz 36. Telewizja Gawex realizująca materiał dotarła do uczestników biegu sprzed lat. Możemy też wysłuchać wspomnień pomysłodawcy imprezy (pierwszy bieg odbył się 24 kwietnia 1982 roku) - ówczesnego prezesa Klubu Sportowego "Darzbór" Szczecinek Kazimierza Margola.

O zbliżającym się 36 Memoriale Winanda Osińskiego (niedziela 28 kwietnia) mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Szymon Bibik.

http://www.miastozwizja.pl/program-samorzadowy-1104

https://www.youtube.com/watch?v=JExdEN8IZRs

Spóldzielcy mają wątpliwości co do nowej opłaty śmieciowej

Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa swoje uwagi zawarła w obszernym piśmie skierowanym m.in. do Urzędu Miasta.

Na wstępie Zarząd Spółdzielni pragnie wyrazić swoją dezaprobatę do proponowanej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zakładającej określanie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi według zużycia wody w danej nieruchomości.

http://www.miastozwizja.pl/spoldzielcy-maja-watpliwosci-co-do-nowej-opla...

Awantury o śmieci ciąg dalszy

Nie ustają protesty dotyczące nowej opłaty śmieciowej. Protestują mieszkańcy Szczecinka i szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Protestują radni PiS (wnosili o dodatkowe konsultacje społeczne - nie odbędą się), protestują też radni Porozumienia Samorządowego. Swoje niezadowolenie z przygotowywanej uchwały Rady Miasta wyrazili w piśmie do burmistrza Daniela Raka.

Pismo parafowali podpisami radni PS: Janusz Rautszko, Małgorzata Kubiak-Horniatko i Wiesław Suchowiejko.

http://www.miastozwizja.pl/awantury-o-smieci-ciag-dalszy   

Kronospan: Terra manipuluje

Kolejny briefing prasowy działaczy SIS Terra stał się okazją do manipulacji - odpowiada firma Kronospan.

- Po raz kolejny przedstawiciele organizacji, walczącej z zakładem Kronospan, przedstawili wybiórczo ogólnie dostępne informacje w sposób, mający zdyskredytować działania firmy.

W naszej opinii kierownictwo SIS Terra manipuluje danymi w celu likwidacji zakładu i tysięcy miejsc pracy. Szkodzi to nie tylko pracownikom firmy. Wpływa także negatywnie na ich bliskich – dzieci i innych członków rodzin, którzy muszą niejednokrotnie stawiać czoła wrogim komentarzom czy zaczepkom mieszkańców, będących pod wpływem fałszywych „informacji”, przekazywanych przez aktywistów.

Naszym zdaniem działania SIS Terra nie są działaniami na rzecz środowiska (czego dowodem jest mizerna aktywność na innych polach), ale wyłącznie przeciwko jednej firmie – Kronospanowi.

http://www.miastozwizja.pl/kronospan-terra-manipuluje

O tym, jak ważna jest ekologia i dbanie o środowisko wiedzą dzieci z „Misia”, przyzakładowego przedszkola Kronospanu. W piątek, 12 kwietnia przedszkolaki wspólnie z opiekunami i przedstawicielami firmy zainaugurowani tegoroczną akcję Kronodrzewko. http://www.miastozwizja.pl/dzieci-z-przedszkola-mis-posadzily-drzewka

Mocarze Gospodarcze 2018 rozdane

Była to piętnasta edycja konkursu. Gospodarczą Osobowością Roku została Dorota Szpernalowska

http://www.miastozwizja.pl/mocarze-gospodarcze-2018-rozdane

"Kronodrzewko" z wieloletnią tradycją

W Szczecinku "wyrosły" młode brzozy i klony kuliste

To bardzo ważne wydarzenie edukacyjne dla dzieci, dla młodzieży, także dla dorosłych. Dlatego cieszę się, że mogę wziąć udział w dzisiejszej akcji - podkreśliła biorąca udział w akcji wiceburmistrz Szczeicnka Dorota Rusin-Hardenbicker.

http://www.miastozwizja.pl/kronodrzewko-z-wieloletnia-tradycja

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk/Marzena Góra