Od dziś w domach będzie cieplej

Miasto z Wizją / 26.09.2016 / Komentarze
Część spółdzielni zdecydowała o rozpoczęciu sezonu grzewczego

Coraz niższe temperatury i podmuchy zimnego wiatru w ostatnich dniach wyraźnie sygnalizują, że tegoroczne lato powoli dobiega końca. Wraz z nastaniem chłodniejszych dni oraz przyjściem kalendarzowej jesieni mieszkańcy coraz częściej sprawdzają, czy w domowych kaloryferach już pojawiła się ciepła woda, a tym samym czy zarządcy postanowili rozpocząć okres grzewczy. Ci mieszkańcy, którym miniony sezon nieco nadwyrężył domowy budżet, z niepokojem przywitali jesień obawiając się, czy MEC ustalił już tegoroczne stawki i przyszykował podwyżki. Wszystko jednak wskazuje na to, że ceny utrzymają się na takim samym poziomie, jak w minionym roku.

Miejska Energetyka Cieplna jest właśnie w trakcie zatwierdzania stawek taryfowych dotyczących opłat za dostawę ciepła do naszych domów. – Złożyliśmy już wniosek o przedłużenie taryfy do końca sezonu grzewczego – mówi nam Marek Szabałowski, prezes Miejskiej Energetyki Cieplnej. – Czekamy już tylko na odpowiedź. Dążymy do tego, aby podczas tego sezonu obowiązywały takie same stawki, jak w roku ubiegłym.

Jak się okazuje, część mieszkańców już w weekend mogła dogrzewać swoje mieszkania, korzystając z tego, że do ich kaloryferów popłynęła ciepła woda. Dziś (poniedziałek, 26 września) kolejne spółdzielnie postanowiły rozpocząć tegoroczny okres grzewczy. Jednak jeszcze nie wszyscy administratorzy budynków już zdecydowali się na rozpoczęcie dostaw ciepła do naszych domów.

- Pierwsi odbiorcy rozpoczęli pobór już w piątek. Natomiast dzisiaj z ogrzewaniem rusza część wspólnot, m.in. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i wspólnoty przez niego zarządzane od dzisiaj będą miały ciepło. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Porozumienie” również w tej chwili już rusza z ogrzewaniem. Jeżeli natomiast chodzi o resztę odbiorców, tu decyzja zależy od zarządów budynków.

- W ciągu dzisiejszego dnia być może cały Szczecinek „wystartuje”. My jesteśmy cały czas w pełnej gotowości. Czekamy tylko na sygnał od administratorów – dodaje nasz rozmówca.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk