Pojawił się już zarys muralu

Miasto z Wizją / 08.07.2018 / Komentarze
Prace nad jego stworzeniem ruszyły pełną parą

Jak już informowaliśmy, w środę (11 lipca) prace nad stworzeniem nowego szczecineckiego muralu ruszyły pełną parą. Powstaje on na ścianie kamienicy zlokalizowanej w sąsiedztwie ratuszowego parkingu. Grupa artystów, której zadaniem jest przeniesienie dzieła malarza Dariusza Milińskiego na elewację budynku od pierwszego dnia zabrała się do pracy. Wszystko po to, aby zdążyć z jego zakończeniem do zbliżającej się wielkimi krokami VI edycji Art Pikniku, podczas której będzie miało miejsce odsłonięcie dzieła. Impreza odbędzie się w dniach 20-21 lipca.

Tymczasem na ścianie kamienicy przy ratuszu w ciągu kilku godzin pojawił się już zarys przyszłego muralu. Teraz artyści przystąpią do wypełniania go kolorem. Przypomnijmy, że będzie to dzieło autorstwa znanego malarza Dariusza Milińskiego dedykowane specjalnie naszemu miastu. Artysta zaproponował projekt muralu, który zostanie opatrzony herbem Szczecinka. Znalazła się na nim także wieża ciśnień w ze swoją (nieistniejącą już) zabytkową kopułą oraz budynek kościoła pw. NNMP.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk